خرید از ترندیول

سامسونگ تولید گوشی های هوشمند خود را کاهش می‌دهد!

بر اساس گزارش جدیدی که در یک نشریه خبری معتبر کره‌ای منتشر شده، سامسونگ تصمیم دارد در سال 2022 تولید گوشی‌های هوشمند خود را 30 میلیون واحد کاهش دهد. سه عامل اصلی برای این کاهش تولید عنوان شده که عبارتند از: افزایش تورم و متعاقب آن هزینه‌های مصرفی، کمبود مداوم قطعات و جنگ در اوکراین. انتظار می‌رود سامسونگ این افت تولید را بین همه گروه‌های قیمتی، از دستگاه‌های رده پایین گرفته تا پرچم‌دارها، اعمال کند.


بیشتر بخوانید:


سامسونگ در ابتدا قصد داشت 310 میلیون گوشی هوشمند را در سال 2022 تولید کند، اما آخرین تحولات داخلی و جهانی، این شرکت فناوری کره‌ای را مجبور کرد تا هدف خود را به 280 میلیون دستگاه کاهش دهد.

گوشی سامسونگ

علیرغم رکوردشکنی درآمد سه ماهه اول و فروش حدود 73.7 میلیون واحدی گوشی‌های هوشمند سامسونگ در سراسر جهان، این شرکت برای حفظ ثبات خود باید سقف تولید خود را تعدیل کند. بد نیست بدانید که بر اساس گزارش‌ها، دیگر بازیگران بزرگ عرصه فناوری مانند اپل نیز در حال کاهش تولید هستند و این غول کوپرتینویی در اولین گام تولید گوشی آیفون اس ای را 20 درصد کاهش خواهد داد.

حال باید منتظر ماند و دید آیا این کاهش تولید، تأثیر افزایشی در قیمت گوشی‌های هوشمند (به خصوص در کشور ما) خواهد داشت و یا تقاضا برای این محصولات نیز متعاقباً افت خواهد کرد. نظر شما چیست؟

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها