سامسونگ یک اختراع مرموز با نام تجاری Apps Edge را به ثبت رساند

سامسونگ بسیار مصمم می باشد که به ما نشان دهد استفاده از صفحه نمایش های خمیده کاربرد های جدیدی نیز دارند و می توانند قابلیت های متنوعی را به گوشی های هوشمند و تبلت ها اضافه کنند. گوشی هوشمند Galaxy Note Edge اولین محصول شرکت سامسونگ بوده که از صفحه نمایش خمیده در آن استفاده شده است و توانست راه های جدیدی برای کار کردن با گوشی های هوشمند را معرفی کند. ولی با این حال این گوشی به عنوان اولین محصول مجهز به این تکتولوژی بدون عیب و نقص هم نبود.

گوشی هوشمند Galaxy S6 edge نیز محصولی با قابلیت های روز صنعت موبایل می باشد که از صفحه نمایش خمیده استفاده کرده است و با در دست گرفتن آن این مسئله به خوبی احساس می شود. این گوشی بواسطه صفحه نمایش خمیده خود به یک سری قابلیت هایی مجهز شده است که نمونه معمولی Galaxy S6 از آن ها بی بهره می باشد. اما این طور که به نظر می رسد سامسونگ هنوز در مورد کیفیت و کاراریی صفحه نمایش های خمیده خود قانع نشده است و قصد دارد تا آن را به سطوح بالاتری ارتقا دهد.

Galaxy Note Edge - سامسونگ یک اختراع مرموز با نام تجاری Apps Edge را به ثبت رساند
Galaxy Note Edge

این شرکت اخیرا اقدام به ثبت حق اختراعی با نام تجاری Apps Edge در ایالات متحده نموده است، ولی هنوز هیچ اطلاعاتی درباره ماهیت این تکنولوژی جدید و کاربردی که خواهد داشت منتشر نشده است. اما اگر بخواهیم کمی این قضیه را موشکافی کنیم و حدس های درباره آن بزنیم، می توانیم بگوییم احتمالا این تکنولوژی مربوط به نرم افزاری برای دسترسی سریع تر به آخرین برنامه های استفاده شده می باشد. زیرا در واقع کلمه Edge در مورد صفحات نمایش نیز در حال حاضر با همین کاربرد، یعنی دسترسی آسان تر و سریع تر به برنامه های مختلف شناخته می شود.

ثبت یک نام تجاری اختصاصی، می تواند نشانه رویکرد نرم افزاری سامسونگ در رابطه با صفحه نمایش های خمیده و استفاده از اپلیکیشن های متنوع تر برای سخت افزار های مجهز به این تکنولوژی باشد. به علاوه سامسونگ قصد دارد تا جایگاه ابزار ها و گوشی های هوشمند مجهز به صفحات نمایش خمیده را در بازار تثبیت کند که در همین راستا ارائه گوشی هوشمند Galaxy S6 edge Plus اقدام بعدی این شرکت خواهد بود.

gsmarena

مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.