سامسونگ قصد تولید صفحه نمایش 11K برای گوشی های هوشمند را دارد

برخی معتقدند صفحه نمایش های 2K (یا به عبارت دیگر QHD) موجود در بازار تلفن های هوشمند با توجه به اندازه کوچک این نوع صفحات نمایش که اغلب بیش تر از 5 اینچ نمی باشند، کافی می باشد. با این حال خبر هایی از عرضه گوشی های هوشمند مجهز به صفحه نمایش 4K نیز به گوشی می رسد. اما در تازه ترین خبرها، شرکت کره ای سامسونگ اعلام کرده است که در حال کار بر روی صفحات نمایش گوشی های هوشمند با دقت تصویری 11K می باشد. بله، درست خوانده اید! این دقت تصویری باعث خواهد شد تا تراکم پیکسلی این صفحه نمایش ها به 2250ppi ارتقا پیدا کند که واقعا شگفت انگیز می باشد. تا کنون به نظر می رسید که تراکم پیکسلی 500ppi حتی بیشتر از یک مقدار کافی برای صفحه نمایش گوشی هوشمند باشد ولی محصولی که سامسونگ قصد تولید آن را دارد، تراکمی 4 برابر این مقدار را خواهد داشت.

دولت کره جنوبی نیز در این پروژه با کمپانی سامسونگ همکاری می نماید و قرار است از الان تا سال 2020، میزان 26.5 میلیون دلار در این پروژه سرمایه گذاری کند. شرکت کره ای سامسونگ و دولت این کشور در نظر دارند تا یک نسخه اولیه عمومی از این محصول را در سال 2018 و در بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ در دسترس قرار دهند. تعدادی از شرکای تجاری سامسونگ متشکل از 13 کمپانی مختلف نیز از اول ماه ژوئن همکاری خود را در این طرح آغاز کرده اند.

Samsung Galaxy S6 Edgeگفته می شود اندازه این نوع صفحه نمایش ها 5.75 اینچ خواهد بود، یعنی مشابه گوشی های هوشمند Galaxy Note 3 و Galaxy Note 4 منتها با تراکم پیکسلی بسیار بالاتر. هنوز درباره این که این صفحات نمایش از نوع AMOLED خواهند بود یا نه خبری منتشر نشده است، اما به نظر می رسد که از همین نوع باشند. با محاسبه ای سر راست می توان دریافت که دقت تصویری 11K معادل 11,264 در 6336 پیکسل می باشد که در مقایسه با دقت تصویری کنونی 2560 در 1440 پیکسل بسیار هیجان انگیز به نظر می رسد.

البته نباید به این زودی ها انتظار دیدن این صفحه نمایش ها را بر روی گوشی های هوشمند داشته باشید ولی به هر حال پیش بینی می شود تا سال 2019 این طرح به واقعیت بدل شود. این مدت 3 یا 4 ساله نیز می تواند فرصتی را در اختیار تولید کنندگان قرار دهد تا صفحات نمایش 4K و 8K را نیز وارد بازار کنند. امیدواریم تا سال 2019 و زمان عرضه این نوع صفحه نمایش ها، تکنولوژی باطری ها و پردازنده های گوشی های هوشمند نیز پیشرفت نماید تا بتوانند از پس نمایش این حجم عظیم پیکسل ها برآیند. در حال حاظر با اینکه پردازنده های سری Snapdragon 800 توانایی پشتیبانی از دقت تصویری 2K را دارا می باشند اما باطری ها هنوز به توانایی مورد انتظار در این زمینه نرسیده اند.

سامسونگ در نظر دارد تا از صفحه نمایش 11K برای ایجاد برخی افکت های سه بعدی بهره بگیرد که البته هنوز جزئیات این طرح اعلام نشده است. ما هم همانند بسیاری از شما علاقه مندان گوشی های هوشمند بسیار مشتاق هستیم تا کیفیت این نوع صفحه نمایش ها را مشاهده کنیم و همینطور از میزان تاثیر آن ها بر طول عمر باطری ها نیز مطلع شویم. مطمئنا با انتشار اخبار بیشتر در این خصوص شما را در جریان آن ها خواهیم گذاشت پس با وب سایت دیجی رو همراه باشید.

androidheadlines

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.