خرید از ترندیول

طرح عجیب سامسونگ برای گوشی هوشمندی با بریدگی معکوس!

وقتی برای اولین بار بریدگی بالای صفحه نمایش به عنوان یک سبک طراحی جدید در دنیای گوشی‌های هوشمند معرفی شد، نظرات متفاوتی در مورد آن مطرح شد. برخی از این سبک طراحی جدید ذوق زده شده بودند، اما در مقابل، برخی دیگر هم استدلال می کردند که وجود بریدگی در بالای نمایشگر باعث از بین رفتن تقارن گوشی شده و شکل ظاهری آن را خراب می کند. در مجموع، ایجاد بریدگی در صفحه نمایش گوشی، نه برای زیباتر کردن آن، بلکه از نوعی اجبار و ناتوانی در یافتن محلی مناسب برای دوربین سلفی، نشأت می گیرد. از همین رو سازندگان گوشی های هوشمند در سال های اخیر همواره در تلاش بوده اند تا با ترفندی بتوانند از دست این بریدگی خلاص شوند.

حدود یک سال قبل، سامسونگ درخواست ثبت اختراعی را در KIPO (دفتر مالکیت معنوی کره جنوبی) ثبت کرده که جزئیات آن به تازگی منتشر شده و بر اساس این جزئیات نیز، وب سایت LetsGoDigital اقدام به طراحی تصاویر زیر کرده است. از آنجا که این درخواست ثبت اختراع فقط برای طراحی صفحه نمایش است، توضیح دادن آن چندان آسان نیست.

بریدگی معکوس

در این شیوه طراحی جدید، کمپانی سامسونگ به منظور به حداکثر رساندن اندازه صفحه نمایش، یک بریدگی را به صورت برعکس در بالای صفحه نمایش قرار داده است! البته مشخص نیست یک گوشی با چنین بریدگی عجیبی، چطور به نظر خواهد رسید! آیا بهتر نیست یک حاشیه ضخیم‌تر در بالای صفحه نمایش تعبیه شود تا اینکه تنها یک محدوده مجزا برای دوربین، بلندگو و سنسورهای دیگر طراحی شود؟

در نهایت به نظر نمی رسد استفاده از بریدگی معکوس، روش خوبی برای ارائه یک صفحه نمایش کامل و متقارن در گوشی های هوشمند باشد و انتظار هم نداریم به این زودی‌ها محصولی با این سبک طراحی را مشاهده کنیم. اما در هر صورت اگر چنین گوشی هوشمندی ساخته شود، بسیار علاقه‌مند خواهیم بود تا از دلیل منطقی شرکت برای طراحی و ساخت آن بیشتر بشنویم!

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها