دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

گلکسی فولد با تاخیر به بازار عرضه می‌شود!

صبح امروز، گزارش‌های متعددی از منابع خبری مختلف در سراسر جهان منتشر شد که حکایت از تأخیر در عرضه اولین گوشی انعطاف‌پذیر سامسونگ موسوم به گلکسی فولد (Galaxy Fold) داشتند. بر اساس این گزارش‌ها، ظاهراً روند آموزش کارکنان سامسونگ در مورد گلکسی فولد با مشکل مواجه شده و در نتیجه، رویداد آغاز عرضه رسمی گوشی که قرار بود در روز 24 و 26 آوریل (چهارشنبه 4 اردیبهشت) در کشور چین برگزار شود، به تعویق افتاده است.

پس از اینکه شایعات در مورد تاخیر عرضه گلکسی فولد به بازار فراگیر شدند، سامسونگ رسماً اعلام کرد که عرضه این گوشی تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است. بد نیست یادآوری کنیم که هفته گذشته چندین دستگاه گلکسی فولد در اختیار خبرگزاری‌های مرتبط با فناوری قرار گرفت تا این گوشی را مورد نقد و بررسی قرار دهند، اما در هنگام انجام بررسی‌ها گوشی به دو نوع مشکل دچار شد و صدمه دید!

یکی از این مشکلات ناشی از نوعی نقص در نمایشگر یا مکانیزم تاشدن گوشی بود و دیگری نیز کندن اشتباهی لایه محافظ روی صفحه نمایش توسط کاربران بود! در واقع این لایه محافظ بسیار شبیه به محافظ‌های معمولی نمایشگر است که از قبل بر روی گوشی‌ها نصب می‌شوند و از همین رو تعدادی از کاربران به اشتباه آن را از گوشی جدا کردند.

سامسونگ در بیانیه رسمی خود که در این باره منتشر کرده، توضیح داده که این شرکت متوجه شده که گلکسی فولد ممکن است به زمان بیشتری برای بهبود نیاز داشته باشد تا بدین ترتیب بهترین تجربه ممکن را برای مشتریان ارائه دهد. در حال حاضر هیچ تاریخ عرضه جدیدی اعلام نشده اما به گفته سامسونگ در هفته‌های آینده این موضوع نیز مشخص خواهد شد. سامسونگ در ابتدا آسیب‌های وارد شده به گلکسی فولد را ناشی از برخورد قسمت‌های بالا و پایین بدنه به همدیگر، ارزیابی کرده بود و حال باید دید دلیل اصلی مشکلات این گوشی چیست و آیا به سرعت برطرف خواهد شد یا نه.

سامسونگ در مورد مشکل مربوط به لایه محافظ نمایشگر هم قصد دارد بررسی‌های دقیقی انجام داده و اطمینان حاصل کند که کاربران به اشتباه این لایه را از روی صفحه نمایش جدا نخواهند کرد. البته در عین حال بررسی‌های بیشتری نیز بر روی میزان حفاظتی که این لایه از صفحه نمایش به عمل می‌آورد، انجام خواهد شد.

گلکسی فولد که اولین گوشی انعطاف‌پذیر سامسونگ محسوب شده و پس از هیاهوی بسیار معرفی شد، در ابتدا قرار بود در روز 26 آوریل در چند بازار بزرگ از جمله ایالات متحده، چین و کره جنوبی عرضه شود. حال با توجه به اینکه گفته شده تاریخ عرضه جدید طی “هفته های آینده” اعلام خواهد شد، بنابراین می‌توان حدس زد که عرضه این گوشی حداقل با یک یا دو ماه تأخیر همراه خواهد بود.

از سوی دیگر گفته می‌شود که اصلی‌ترین رقیب گلکسی فولد، یعنی هواوی میت ایکس برای عرضه در ماه ژوئن برنامه‌ریزی شده، اما با این حال گزارش‌های ضد و نقیض حکایت از به تعویق افتادن آن تا ماه سپتامبر دارند. البته باید توجه داشت که هواوی برخلاف سامسونگ هرگز تاریخ عرضه دقیقی را برای گوشی انعطاف‌پذیر خود اعلام نکرده و بنابراین فعلاً نمی‌توان هیچ حرفی از تأخیر و یا تعویق این محصول به میان آورد. در انتها باید اشاره کنیم، با توجه به رقابت جدی هواوی و سامسونگ و به تأخیر افتادن عرضه گلکسی فولد، باید دید کدام یک از این دو شرکت بالاخره گوی سبقت را ربوده و اولین گوشی انعطاف‌پذیر خود را زودتر از رقیب روانه بازار خواهد کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar