سامسونگ تلویزیون های سرقتی و غیرقانونی را مسدود می‌کند!

سامسونگ برای محافظت از خرده فروشان و جلوگیری از فروش غیرقانونی تلویزیون‌هایش در بازار سیاه، یک ویژگی جذاب را برای تلویزیون‌های هوشمند خود معرفی کرده است. شعبه آفریقای جنوبی این غول کره‌ای اخیراً از وجود قابلیت جدیدی خبر داده که می‌تواند برای از کار انداختن تلویزیون‌های دزدیده شده یا غیرقانونی استفاده شود. این ویژگی جدید به خرده فروشان و افراد مجاز اجازه می‌دهد تا از راه دور بسیاری از قابلیت‌های تلویزیون‌های سرقت شده را از کار بیندازند. با دیجی رو همراه باشید.

سامسونگ وجود این ویژگی در تلویزیون‌های هوشمند خود را از طریق یک پست رسمی در وبلاگش اعلام کرده است. این شرکت می‌گوید ویژگی مذکور برای محافظت از خرده فروشان و جلوگیری از “ایجاد بازارهای ثانویه جهت فروش کالاهای غیرقانونی” در نظر گرفته شده است. به این صورت که پس از اتصال دستگاهی که به شکل غیرقانونی تهیه شده به اینترنت، بسیاری از قابلیت‌های آن مسدود شده و عملاً هوشمند بودن خود را از دست خواهد داد.

قابلیت مسدودسازی تلویزیون در حال حاضر برای همه تلویزیون‌های سامسونگ در سراسر جهان فعال شده و به طور پیش فرض روشن است. بنابراین، اگر شخصی سعی کند تلویزیون هوشمند سامسونگ را که قبلاً از انبار این شرکت به سرقت رفته یا به شیوه‌ای غیرقانونی روانه بازار شده، به اینترنت متصل کند، شماره سریال تلویزیون توسط سرورهای سامسونگ شناسایی شده و دستگاه بلاک می‌شود.

البته، اگر سرورهای شرکت به اشتباه یک تلویزیون قانونی را مسدود کنند، مالک دستگاه می‌تواند با ارائه مدارک خرید یا مجوز معتبر تلویزیون، درخواست خارج کردن از فهرست مسدودی‌ها و فعال شدن دوباره تلویزیون خود را دهد.

تلویزیون سامسونگ

پیش از این تعدادی از تلویزیون‌های سامسونگ از مرکز توزیع کاتو ریج در آفریقای جنوبی سرقت شده بودند و شرکت کره‌ای ویژگی مسدودسازی را برای همگی آن‌ها فعال کرده است. بنابراین، هر زمان که یکی از این تلویزیون‌ها به اینترنت وصل شود، بلافاصله مسدود خواهد شد.

مایک ون لیر، مدیر بخش لوازم الکترونیکی مصرفی سامسونگ گفته:

این فناوری در شرایط فعلی می‌تواند تأثیر مثبتی داشته باشد و در آینده هم برای صنعت و هم برای مشتریان مفید خواهد بود.

او این طور اضافه کرده که:

به عنوان یک سازمان، ما خود را در قبال اطمینان‌بخشی به مشتریان خود مسئول می‌دانیم. با همکاری یکدیگر، می‌توانیم بر تأثیر اختلال بی‌سابقه‌ای که در بازار روی داده و اخیراً بسیاری از ما آن را تجربه کرده‌ایم، غلبه نماییم. ما به بررسی اوضاع ادامه داده و در صورت لزوم تمهیداتی را اتخاذ خواهیم کرد تا از تداوم کسب و کار برای همه اطمینان حاصل شود.

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها