افزایش درآمد سامسونگ در سه ماهه اول 2018 و یک رکورد دیگر برای این شرکت!

در حال حاضر سامسونگ روزهای خوبی را سپری می‌کند و سه دوره سه ماهه متوالی را با ثبت رکورد در میزان درآمد پشت سر گذاشته است (سه ماهه‌های دوم، سوم و چهارم سال 2017). طبق گفته سامسونگ، این شرکت توانسته در طول سه ماهه اول سال 2018 نیز عملکرد قوی خود را ادامه دهد. صبح جمعه، مسئولان این تولید کننده کره‌ای خبر دادند که پیش بینی می‌کند در این سه ماهه، رکورد مربوط به سود سه ماهه تمام دوران‌های سامسونگ شکسته شود.

این شرکت اعلام کرد که انتظار دارد که سود سه ماهه سال جاری میلادی 15.6 تریلیون وون کره جنوبی (14.7 میلیارد دلار) باشد. در واقع این رقم نسبت به سود 9.3 میلیارد دلاری سه ماهه اول سال 2017، افزایشی 9.9 درصدی را نشان می‌دهد. این میزان سود حتی بیشتر از برآورد تحلیلگران وال استریت است که سود عملیاتی 14.5 تریلیون دلاری و درآمد 61.5 تریلیون دلاری را برای سامسونگ در سه ماهه اول سال 2018 پیش بینی کرده بودند. گزارش مالی مربوط به سه ماهه اول سال 2018 احتمالاً اواخر ماه جاری میلادی توسط سامسونگ منتشر خواهد شد.

با تمام این احوال سامسونگ ممکن است نتواند به این روند ادامه داده و رکوردهای متوالی خود را استمرار ببخشد. زیرا این شرکت گوشی‌های پرچمدار خود، یعنی گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس را در ماه مارس سال جاری عرضه کرده و آمار مربوط به فروش اولیه این دو گوشی در سه ماهه اول ثبت شده‌اند و بنابراین سه ماهه دوم سال 2018 برای سامسونگ کمی خالی خواهد بود. این وضعیت در سال گذشته میلادی کمی متفاوت بود، چون گوشی‌های گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس در ماه آوریل عرضه شده بودند و به بهبود آمار مربوط به سه ماهه دوم کمک فراوانی کردند. حال با این حساب و به خاطر زودتر منتشر شدن گوشی‌های پرچمدار سامسونگ در سال جاری، این شرکت در سه ماهه دوم کار سختی را برای دستیابی به سود بیشتر نسبت به سال گذشته، خواهد داشت.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها