تولید اختصاصی اسنپ دراگون 830 توسط سامسونگ و بر پایه فناوری 10 نانومتری

هر چند که تا زمان رونمایی شرکت سامسونگ از پرچم‌دار جدیدش، گلکسی اس 8، فاصله‌ی زیادی داریم، اما این باعث نشده است تا سیل شایعات در مورد رده بالای آینده‌ی کره‌ای‌ها متوقف گردد. بر اساس جدیدترین شایعات که از کشور کره‌ی جنوبی شنیده می‌شوند، برخی از مدل‌های سامسونگ گلکسی اس 8، قدرت پردازشی خود را از چیپست اسنپ دراگون 830 خواهند گرفت که اختصاصاً توسط سامسونگ و بر پایه‌ی فناوری تولید 10 نانومتری ساخته خواهد شد.

بر طبق این شایعه، سامسونگ قراردادی اختصاصی را با شرکت کوالکام منعقد کرده است تا پردازنده‌ی اسنپ دراگون 830 را بر پایه‌ی فناوری تولید 10 نانومتری، بسازد. گفته می‌شود که این فناوری با عنوان FoPLP شناخته می‌شود و شرکت‌های کوالکام و سامسونگ به اتفاق یکدیگر این تکنولوژی را توسعه خواهند داد.

عنوان فناوری جدید ممکن است شبیه یک عبارت عجیب و غریب از زبان Klingonian باشد! چیزی که در مورد تکنولوژی FoPLP باید بدانید، این است که به کمک آن، هزینه‌های تولید کاهش پیدا خواهد کرد، ادغام پورت‌های ورودی و خروجی را برای سامسونگ آسان‌تر می‌کند و می‌توان چیپست‌ها را نازک‌تر از قبل تولید کرد. به علاوه‌ی همه‌ی این‌ها، با توجه به این که پردازنده از طریق فناوری تولید 10 نانومتری ساخته خواهد شد، باید انتظار بهینه بودن آن را در زمینه‌ی مصرف باتری هم داشته باشیم.

هم چنین بر اساس شایعات قبلی، برخی مدل‌های سامسونگ گلکسی اس 8، چیپست اختصاصی سامسونگ با نام اگزینوس 8895 را در درون بدنه‌ی خود خواهد داشت. این پردازنده هم قرار است با فناوری تولید 10 نانومتری ساخته شود. همانند سال‌های گذشته، به احتمال بسیار قوی، تفاوت میان چیپست‌های اگزینوس 8895 و اسنپ دراگون 830، ناچیز خواهد بود.

در پایان حتماً باید به این نکته اشاره کنیم که چیزهایی که در بالا خواندید تا الان صرفاً شایعه‌ای بیش نیستند و توسط هیچ منبع معتبر و آگاهی تأیید و یا رد نشده‌اند. هنوز مدت زمان زیادی تا در مرحله‌ی تولید قرار گرفتن اسنپ دراگون 830، پیش رویمان قرار دارد. بنابراین تا آن زمان باید خودمان را برای شنیدن شایعات بیشتر در مورد این پردازنده و تکنولوژی تولید پشت آن، آماده کنیم. در هر صورت برای مطلع شدن از آخرین اخبار حول محور این موضوع، می‌توانید با دیجی رو همراه باشید.

منبع Phone Arena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها