سامسونگ: 96 درصد از گلکسی نوت‌ 7 های فروخته شده، بازگردانده شده‌اند

چند ماه قبل، فبلت گلکسی نوت 7 سامسونگ پس از شروع سیل دوم انفجارها که گریبان دستگاه‌های جایگزین شده را گرفت، به طور کلی از بازار جمع‌آوری شده و خط تولید آن نیز متوقف گردید. حال سامسونگ در بیانیه‌ای که روز سه شنبه منتشر شد اعلام کرده که از زمان آغاز فراخوان سال گذشته، بیش از 96 درصد از تمام گلکسی نوت 7 های فروخته شده، بازگردانده شده‌اند.

کمپانی کره‌ای سامسونگ فبلت گلکسی نوت 7 را در ماه اوت و در میان تحسین منتقدان راهی بازار کرد، اما همه چیز با انتشار گزارش‌هایی مبنی بر آتش گرفتن برخی از دستگاه‌ها، خراب شد. پس از این اتفاق سامسونگ تصمیم به صدور فراخوانی برای بررسی مشکل گرفت. پس از اعلام فراخوان، کسانی که گوشی‌های خود را پس داده بودند، یک نسخه جایگزین و به ظاهر سالم تحویل گرفتند. اما این پایان مشکلات سامسونگ نبود، زیرا گوشی‌های جایگزین هم با همان مشکل درگیر بودند.

اوضاع وقتی بدتر شد که یک دستگاه گلکسی نوت 7 در یکی از پرواز‌های خطوط هوایی Southwest منفجر شد و سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا، حکم به ممنوعیت استفاده از این فبلت در پروازها داد.

گلکسی نوت 7با ادامه این بحران، سامسونگ مجبور به صدور فراخوان دیگری شد و در نهایت خط تولید گلکسی نوت 7 را برای همیشه متوقف کرد. اما راضی کردن همه کاربران به پس دادن گوشی‌هایشان کار چندان راحتی هم نبود، زیرا برخی فکر می‌کردند گوشی آن‌ها هیچ مشکلی ندارد و بنابراین نیازی به بازگرداندن آن ندارند. برای حل این مسئله نیز، شرکت مجبور شد تا با عرضه یک به‌روزرسانی، مانع شارژ شدن نوت 7 های باقی مانده شود.

با اینکه سامسونگ اعلام کرده که نتایج حاصل از تحقیقات خود در مورد گلکسی نوت 7 را در ماه جاری میلادی منتشر خواهد کرد، اما نتایج تحقیقات مستقل زودتر منتشر شده و بنا به این نتایج، طراحی نامناسب گوشی باعث اتصال پایانه‌های باتری با یکدیگر و در نتیجه گرم شدن بیش از حد و آتش گرفتن آن شده است. اما نکته جالب ماجرا این است که با وجود فاجعه‌ای که برای این فبلت رخ داد، میزان فروش سامسونگ و ارزش سهام این کمپانی کره‌ای با رشد قابل ملاحظه‌ای روبرو بوده است.

منبع gizmochina
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها