سامسونگ خودروهای خودران خود را به کالیفرنیا می‌آورد

به تازگی شرکت کره‌ای سامسونگ موفق شده تا مجوز تست خودروهای خودران خود را در خیابان‌های عمومی ایالت کالیفرنیا به دست آورد و این مسئله یک گام رو به جلو برای سامسونگ در زمینه خودروهای خودران محسوب می‌شود.

سازمان حمل و نقل شهری ایالت کالیفرنیا که به اختصار DMV نامیده می‌شود، همواره لیستی از همه شرکت‌هایی که مجاز به استفاده از فناوری خودروهای خودران در خیابان‌های عمومی این ایالت هستند را در وب سایت خود قرار می‌دهد و در این لیست نام بیشتر خودروسازان شناخته شده و همچنین شرکت‌های مرتبط با فناوری، از قبیل ویمو (Waymo)، اپل و انویدیا، که در حال کار بر روی سیستم‌های اختصاصی خود هستند، به چشم می‌خورد.

برخلاف بیشتر شرکت‌های مشهور، سامسونگ تاکنون برنامه‌های خود در زمینه خودروهای بدون راننده یا به اصطلاح خودران، را به صورت عمومی منتشر نکرده و توضیح زیادی پیرامون آن نداده است. حتی با وجود اینکه پیش از این مقامات کره جنوبی مجوز تست خودروهای خودران سامسونگ را در جاده‌های عمومی این کشور صادر کرده‌اند، اما با این حال اطلاعات بسیار کمی درباره این برنامه اعلام شده است.

خودرو خودران

به نظر می‌رسد سامسونگ برای پیاده‌سازی برنامه‌ها و سیستم‌های خود به سراغ اتومبیل‌های کمپانی نام آشنای هیوندای (Hyundai) رفته است؛ درست مانند اپل که برای اجرای سیستم اختصاصی خود در زمینه خودروهای خودران، از یکی از مدل‌های لکسوس (Lexus) بهره گرفته است. به احتمال زیاد، وسایل نقلیه سامسونگ فعلاً برای جمع آوری داده‌های ارزشمند و کاربردی، در جاده‌ها تردد خواهند کرد و سپس از این داده‌ها برای بهبود سیستم رانندگی خودکار استفاده خواهد شد.

با اینکه حرکت به سمت ایالات متحده برای سامسونگ یک پیشرفت بزرگ محسوب می‌شود، اما این شرکت در آمریکا رقبای بسیار سرسختی دارد و برای رسیدن به رده‌های بالا راه سختی پیش رو خواهد داشت؛ رقبایی مانند ویمو، که تا به حال میلیون‌ها کیلومتر بیشتر از سامسونگ در سطح جاده‌های کالیفرنیا تردد کرده‌ و در نتیجه داده‌های بسیار بیشتری نیز جمع آوری کرده‌اند. حتی گفته می‌شود که ویمو در حال آماده شدن برای ارائه فناوری خودروهای خودران برای به کارگیری در زندگی روزمره توسط عموم مردم است. با این حال، صرف حضور در ایالات متحده می‌تواند کمک شایانی به سامسونگ کرده و این شرکت را در مسیر مناسب توسعه خودروهای خودران، به عنوان سیستم‌هایی که در چند سال آینده رشد زیادی خواهند داشت، قرار دهد.

لینک کوتاه http://bit.ly/2NpELJr
منبع mashable
مطالب مرتبط
>