بلیط هواپیما

سامسونگ یک نمایشگر رایانه با قابلیت کشیده شدن معرفی کرد!

سامسونگ در رویداد نوآوری سال 2022 اینتل یک کامپیوتر با طراحی غیرعادی را به نمایش گذاشت که می‌توان با جدا کردن صفحه نمایش آن را به یک تبلت 13 اینچی و یا 17 اینچی تبدیل کرد! سامسونگ از این محصول به عنوان “اولین صفحه نمایش کشویی 17 اینچی جهان برای رایانه‌های شخصی” یاد کرده است. پنل نمایشگر اولد به کار رفته در این محصول قابلیت رول شدن داشته و باعث می‌شود تا بتوان رایانه شخصی را به یک تبلت 13 تا 17 اینچی تبدیل کرد. با دیجی رو همراه باشید.

مدیران اجرایی سامسونگ دیسپلی و اینتل برای اینکه نحوه عملکرد و کارایی این نمایشگر را نشان دهند، بارها آن را در مراسم رونمایی باز و بسته کردند. بخشی از نمایشگر در امتداد ریل‌های قاب می‌چرخد تا به جای خم شدن حول یک لولا مانند انچه در صفحه‌نمایش‌های اولد تاشو در گوشی‌های سامسونگ می‌بینیم، با کشیدن بتوان آن را به یک پنل 17 اینچی بزرگ‌تر گسترش داد. البته، هنگامی که صفحه نمایش به حداکثر اندازه می‌رسد یا به کوچک‌ترین شکل‌ خود برمی‌گردد، صدای ریزی شنیده می‌شد و به نظر می‌رسید چین و چروکی در قسمت بریدگی قاب دیده می‌شود.

در مجموع، به نظر می‌رسد فرایند توسعه چند ساله سامسونگ در بخش پنل‌های اولد با بستر پلاستیکی که می توانند خم یا رول شوند، در این مورد به اوج خود رسیده است. در حال حاضر این شرکت کره‌ای خطوط تولید صفحه نمایش تاشو برای استفاده در محصولاتی همچون گلکسی زد فولد 4 راه‌اندازی کرده، اما هنوز هیچ دستگاهی با نمایشگر جمع شونده وارد بازار نکرده است.

صفحه نمایش رول شونده رایانه شخصی ممکن است یک نقطه شروع بوده و نشانه‌ای از محصولاتی باشد که در راه هستند. مدیر عامل سامسونگ دیسپلی نیز در مراسم گفت که این شرکت با اینتل همکاری می‌کند تا مزایای بالقوه چنین سبک طراحی و شکل‌های مختلف رابط کاربری مرتبط با آن را بررسی می‌کند تا از کارایی آن در رایانه‌های شخصی اطمینان حاصل کند.

منبع gizmochina
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها