دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

سامسونگ از قابلیت ضد آب گلکسی اس 7 اکتیو دفاع کرد

هفته گذشته گزارشی از سوی خریداران تلفن هوشمند گلکسی اس 7 اکتیو (Samsung Galaxy S7 Active) منتشر شد که خبر از ضعف این محصول در تست‌های قابلیت ضد آب آن می‌داد.

بنابراین چنین سؤالی برای کاربران به وجود آمد که مگر سامسونگ این محصول را عرضه نکرده تا قابلیت‌های ضدآبی فراتر از دو پرچم‌دار خود گلکسی اس 7 و اس 7 اج را به کاربران اهدا کند؟ پس چه اتفاقی افتاده که این قضیه کاملاً برعکس رخ داده است؟ هر دو این محصولات در تست‌های ضد آب کاربران کاملاً موفق عمل کرده‌اند. علاوه بر آن این سؤال پیش می‌آید که این محصول چگونه موفق شده است با وجود چنین اشکالاتی گواهینامه ضد آب – ضد گرد و غبار (IP68) را دریافت کند!

مقاومت ضد آب گلکسی اس 7 اکتیو را تنها در شرایط استاندارد بی آزمایید

با توجه به دفترچه راهنمای تلفن هوشمند گلکسی اس 7 اکتیو، این هندست قادر است تا عمق 5 فوتی آب و به مدت 30 دقیقه و بدون هرگونه نفوذ آب مورد استفاده قرار گیرد. در گزارش‌های مختلفی که خریداران این محصول منتشر کرده‌اند عنوان شده که دو گلکسی اس 7 اکتیو را در داخل یک تانکر با فشار آب شبیه سازی شده در عمقی کمتر از 5 فوت قرار داده‌اند. این دو تلفن به مدت 30 دقیقه (طبق وعده‌ی دفترچه‌ی راهنمای محصول) داخل این تانکر آب قرار گرفته بودند. وقتی که فرد آزمایش کننده این دو محصول را از آب به بیرون می‌آورد درمیابد که آب کاملاً به زیر پنل صفحه نمایش این دو تلفن نفوذ کرده و کلید پاور این دو نیز با مشکلاتی مواجه شده است.

گلکسی اس 7 اکتیو

دفترچه راهنمای این تلفن هوشمند اشاره می‌کند:

با وجود اینکه این دستگاه در دسته‌ی محصولات حاوی IP68 قرار می‌گیرد، این بدان معنا نیست که می‌تواند در برابر هر موقعیت و فشار آبی آسیب نبیند

این نکته نشان می‌دهد که سامسونگ گلکسی اس 7 اکتیو را را برای استفاده در هر موارد غیر استانداردی طراحی نکرده است.. روز جمعه سامسونگ با دفاع از این محصول عنوان کرد که Galaxy S7 Active را در تست‌های مختلفی آزموده است و به همین راحتی موفق به دریافت گواهی IP68 نشده است. این کمپانی همچنین اشاره کرده است برای تست قابلیت‌های ضد آب این محصول شما باید استفاده در شرایط طبیعی را جایگزین شرایط شبیه سازی شده کنید چرا که در این صورت محصول شما از استانداردهای گارانتی خارج خواهد شد:

گلکسی اس 7 اکتیو (Samsung Galaxy S7 Active) آزمایش‌های سفت و سختی را برای اطمینان از دریافت گواهی IP68 (ضد آب- ضد گرد و غبار) پشت سر گذاشته است. سامسونگ پشت این گواهینامه می‌ایستد و مقاومت دستگاه گلکسی اس 7 اکتیو را در برابر فشار آب استاندارد بیمه خواهد کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.