اوان بلس: امسال آیفون 7 پرو عرضه نخواهد شد

آیفون 7 پرو ! این نامی است که شاید پس از چندین ماه شایعه در ارتباط با عرضه آن، شما هیچ‌گاه نشنوید. چرا که به نظر می‌رسد حتی تصاویر انتظار یافته از این محصول نیز کاملاً دروغین و ساخته‌ی ذهن علاقه‌مندان به کمپانی اپل بوده است!

این روزها حرف توی دهان اکثر علاقه‌مندان به فناوری و تلفن‌های هوشمند همواره در ارتباط با پرچم‌دار بعدی سامسونگ است و یا آن‌ها در مورد آیفون‌های نسل آینده سخن می‌گویند. اپل می‌تواند در کنار عرضه آیفون 7 اصلی، محصولی با صفحه نمایش بزرگ‌تر را به نام آیفون 7 پلاس عرضه کند.

بسیاری از کارشناسان با اشاره به آیپد پرو، بر این باورند که مدیران غول کوپرتینو هندست سومی را نیز به این خانواده با نام آیفون 7 پرو (iPhone 7 Pro) اضافه خواهند کرد که امکانات متمایزی نظیر درگاه هوشمند (Smart Connector) به جهت اتصال کیبورد فیزیکی QWERTY را ارائه می‌کند. علاوه بر آن یک دوربین دوگانه با قابلیت زوم اپتیکال نیز می‌توان تئوری خوبی برای عرضه این محصول باشد. اما اینک اوان بلاس که تا به امروز اطلاعات محرمانه و اسرار زیادی از کمپانی‌های مختلف را به درستی افشا کرده، ادعا می‌کند این سناریو امسال اتفاق نخواهد افتاد و ما سال جاری شاهد عرضه آیفون 7 پرو نخواهیم بود.

آیفون 7 پرو

بلس می‌گوید که انتظار دارد سال جاری دو مدل جدید از خانواده آیفون‌ها به نام آیفون  7 (iPhone 7) و آیفون 7 پلاس (iPhone 7 Plus) با کد‌های Sonora و Dos Palos روانه بازار خواهند شد. وی اشاره می‌کند که خبری از سه مدل مجزا نخواهد بود. حتی روز گذشته نیز تصاویری در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌چرخیدند که در آن سه آیفون متفاوت نمایان بود و بسیاری نسخه‌ی سوم را آیفون 7 پرو می‌نامیدند. حال اوان بلس با کشیدن یک خط قرمز به دور این تصویر مشخص می‌کند که این جریان و سناریو امسال عملی نخواهد بود. هرچند با کمی دقت به این تصویر می‌توانستیم حدس بزنیم که این عکس ساخته‌ی ذهن علاقه‌مندان آیفون است. چرا که بر روی پشت این آیفون‌ها عبارت S درج شده بود و این در حالی است که آیفون 7 هیچ رنگ و بویی از مدل S نبرده است و این عبارت تنها برای معرفی خانواده 6S به کار می‌رود.

آیفون 7 پرو
تصویر انتشار یافته از سه مدل جدید آیفون 7 اپل (شابعه)

این تصویر زمانی خیال‌انگیزتر می‌شود که شما آیفون 7 پرو را با صفحه نمایشی بزر‌گ‌تر از آیفون 7 پلاس مشاهده می‌کنید. اپل حتی اگر چنین برنامه‌ای را هم داشته باشد، بدون شک به خاطر نام پلاس سعی می‌کند تا صفحه نمایش این محصول را بزرگ‌تر از دو عضو دیگر خانواده آیفون 7 تولید کند.

ما همواره انتظار داریم که نسل آینده آیفون‌ها حاوی تغییرات خیلی زیادی نباشند. به عنوان مثال می‌توان به جابه‌جایی خطوط آنتن به سمت لبه‌ها، حذف جک 3.0 میلی‌متری هدفون و همچنین وجود یک دوربین دوگانه در مدل پلاس اشاره کرد. به هر حال برای اطمینان خاطر تا زمان رونمایی رسمی از این دو تلفن در ماه سپتامبر منتظر ماند.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد