سامسونگ با عرضه 317 میلیون دستگاه گوشی در سال 2017 همچنان در صدر است

امروز شرکت‌ بین المللی داده ها و مؤسسه تحلیل استراتژی گزارش خود را در مورد میزان فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه چهارم و همچنین کل سال 2017 منتشر کردند. این داده ها نشان می دهند که اپل در سه ماهه چهارم 2017، بهتر از سایر تولید کننده ها عمل کرده و توانسته 77.3 میلیون واحد گوشی آیفون را روانه بازار کند. اما وقتی به آمار مربوط به کل سال نگاه می کنیم، این شرکت کره ای سامسونگ است که باز هم توانسته رده اول را به خود اختصاص دهد و بیش از 317 میلیون واحد گوشی هوشمند را در سال گذشته میلادی عرضه نماید.

شرکت چینی شیائومی با جهش فوق العاده‌ای که داشته توانسته تحلیل‌گران را حیرت زده نماید. این شرکت در ماه اکتبر و دسامبر 2017 موفق شده 28.1 میلیون گوشی هوشمند را روانه بازار کند که این عدد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تقریباً دو برابر شده است! (آمار سال گذشته شیائومی 14.3 میلیون دستگاه بوده است).

آمار Strategy Analytics

نکته جالب در مورد آمار سال 2017 این است که فصل تعطیلات آخر سال اصلاً آن چیزی نبوده که تولید کنندگان انتظار داشتند و 4 تا از 5 شرکت بزرگ سازنده گوشی هوشمند، در این برهه زمانی نسبت به سال گذشته کاهش عرضه داشته‌اند. با توجه به گزارش ارائه اخیر، این دوره “بزرگترین سقوط سالانه” را در تاریخ گوشی های هوشمند ثبت کرده و از 438 میلیون دستگاه در سه ماهه چهارم سال 2016 به 400 واحد در سه ماهه چهارم  2017رسیده است.

آمار IDC سه ماهه چهارم

بر اساس آمار هر دو شرکت بین المللی داده ها و تحلیل استراتژی، از هر 5 گوشی هوشمندی که در سال 2017 روانه بازار شده است یک مورد متعلق به کمپانی کره‌ای سامسونگ بوده است. پس از سامسونگ، اپل با سهم 14.7 درصدی از بازار در جایگاه دوم قرار گرفته و بعد از آن نیز دو شرکت چینی هواوی و اوپو در رده‌های سوم و چهارم قرار گرفته‌اند. ترتیب این چهار شرکت نسبت به سال گذشته هیچ تغییری نکرده و این مسئله یکی از نکات جالب آمارهای جدید به شمار می‌رود.

آمار IDC سال 2017

با اینکه داده‌های دو شرکت آماری مذکور دارای تفاوت‌هایی جزئی هستند، اما هر دو در گزارش‌های خود به عرضه 1.5 میلیارد گوشی هوشمند در 12 ماه گذشته اشاره کرده‌اند که رقم قابل توجهی است. یکسان بودن تقریبی این عدد نسبت به آمار سال گذشته نشانگر گستردگی بسیار بالای گوشی‌های هوشمند و حجم وسیع عرضه و تقاضای سالانه در این بازار می‌باشد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.