سامسونگ در CES 2020 از اولین تلویزیون هوشمند بدون حاشیه رونمایی می‌کند

با معرفی گلکسی فولد و همچنین رونمایی از سری گلکسی اس 11 در اوایل ماه فوریه و پیش از نمایشگاه CES 2020، ممکن است برخی تصور کنند حضور سامسونگ در این نمایشگاه چندان پررنگ نخواهد بود. اما چنین چیزی اصلاً صحت ندارد و علاوه بر معرفی پروژه‌های عجیب و غریب C-Lab سامسونگ، شاهد رونمایی از گلکسی اس 10 لایت و نوت 10 لایت در CES امسال خواهیم بود. همان‌طور که در خبرهای قبلی هم گفتیم سامسونگ در این نمایشگاه از پروژه‌ی SelfieType که یک روش جدید و جالب تایپ با دوربین سلفی است و از یک هایلاتر هوشمند پرده‌برداری خواهد کرد. اکنون، گفته می‌شود سامسونگ در نمایشگاه CES از تلویزیون‌های جدید خود هم رونمایی می‌کند که بنا بر ادعای این شرکت هیچگونه حاشیه‌ای ندارند. با دیجی رو همراه باشید.

شاید روزی ساخت گوشی‌هایی با نمایشگر بدون حاشیه فقط یک رویا بود اما امروز می‌بینیم که نه‌تنها این روند در بازار گوشی‌های هوشمند حاکم شده بلکه در محصولات دیگر از جمله تلویزیون‌های هوشمند هم قرار است همین سبک طراحی دنبال شود.

البته درست مثل گوشی‌ها‌ی هوشمند، تلویزیون‌های بدون حاشیه کاملاً بدون حاشیه نیستند. بلکه فقط حاشیه‌های بسیار ظریفی دارند که باعث می‌شود صفحه نمایش به صورت کامل و یکپارچه به نظر برسد. با این حال سامسونگ ادعا می‌کند که در نمایشگاه CES اولین تلویزیون‌های واقعی بدون حاشیه جهان را در معرض دید قرار خواهد داد. بنا بر گزارش‌های اخیر، در واقع سامسونگ در این طراحی به جای تلاش برای حذف حاشیه‌ها، با جوشکاری و نزدیک‌تر کردن پنل صفحه نمایش و بدنه اصلی به هم این حاشیه‌ها را به حداقل رسانده است. براساس سایت خبری کره‌ای The Elec، مدیران سامسونگ تولید انبوه این مدل تلویزیون‌ها را آغاز کرده‌اند.

البته این طراحی با مخالفت‌هایی از سوی اعضای داخلی شرکت سامسونگ نیز مواجه شده است. به عنوان نمونه، بخش تولید صفحه نمایش این شرکت در خصوص این طرح ابزار نگرانی کرده و گفته که حذف کامل حاشیه‌های اطراف نمایشگر می‌تواند مشکلاتی را از لحاظ ساختاری به وجود بیاورد. چرا که در واقع هیچ اتصال محکمی بین نمایشگر و بدنه اصلی وجود ندارد. در هر حال، هنوز نمی‌توان درباره‌ی ادعای جسورانه این شرکت درباره طراحی و دوام این تلویزیون جدید اظهار نظر کرد. علاوه بر این، برخلاف گوشی‌های هوشمند، راهی آسان برای آزمایش کردن دوام تلویزیون وجود ندارد.

منبع slashgear
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها