آی پینز

آمار فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه اول 2018؛ سامسونگ همچنان در صدر

برای اولین بار از سه ماهه سوم سال 2013، عرضه سه ماهه گوشی‌های هوشمند در چین، کمتر از 100 میلیون واحد بوده و همین مسئله باعث شده تا آمار جهانی گوشی‌های هوشمند عرضه شده در سه ماهه اول سال هم نسبت به سال قبل 2.9 درصد کاهش داشته باشد. در مجموع، از ماه ژانویه تا مارس 334.3 میلیون گوشی عرضه شده است که نسبت به 344.4 میلیون دستگاه عرضه شده در طول مدت مشابه سال گذشته، کاهش نشان می‌دهد. سامسونگ در طول سه ماهه اول سال جاری میلادی بیشترین عرضه گوشی را داشته و در مجموع 78.2 میلیون واحد گوشی را روانه بازار کرده است، هر چند که میزان عرضه این شرکت کره‌ای نسبت به مدت مشابه سال قبل (80.1 میلیون دستگاه) 2.4 درصد کمتر بوده است. البته از آنجا که تعداد کل گوشی‌های هوشمند عرضه شده در این مدت کاهش یافته، سهم سامسونگ از بازار مقداری افزایش یافته و از 23.3 درصد به 23.4 درصد رسیده است.

اپل مقام دوم را در این سه ماهه به خود اختصاص داده و 52.2 میلیون گوشی آیفون را روانه بازار کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 2.8 بیشتر بوده است. سهم بازار این شرکت نام آشنا هم افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته و به 15.6 درصد رسیده است. در حالی که میانگین فروش اپل برابر 728 دلار برای هر دستگاه و کمتر از انتظارات بود، اما این رقم در مقایسه با 658 دلار سال گذشته، افزایش یافته است. رتبه سوم هم به کمپانی هواوی تعلق یافته است. این تولید کننده چینی در سه ماهه اول 2018 توانسته با فروش 39.3 میلیون گوشی، 11.8 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده و بدین ترتیب یک رکورد جدید را برای خود به ثبت برساند. این آمار نشان از افزایش 13.8 درصدی گوشی‌های عرضه شده توسط هواوی دارد و با توجه به تصمیم اخیر Verizon و AT‌&‌T برای عدم عرضه هواوی میت 10 پرو، موفقیت خوبی برای هواوی محسوب می‌شود.

دیگر شرکت چینی یعنی شیائومی هم که در کشورهایی مانند هند رشد چشمگیری داشته توانسته آمار عرضه گوشی‌های خود در سه ماهه اول سال جاری را نسبت به سال گذشته، 87.8 افزایش دهد که رقم بسیار قابل ملاحظه‌ای است. این شرکت با فروش 28.8 میلیون دستگاه، در طول این مدت سه ماه موفق شده 8.4 درصد از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص دهد. در نهایت اوپو با سهم 7.1 درصدی از بازار در رتبه پنجم جای گرفته است. این شرکت چینی هم در سه ماهه اول 2018 توانسته 23.9 میلیون دستگاه فروش داشته باشد که البته نسبت به سال قبل کاهشی 7.5 درصدی را نشان می‌دهد.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها