دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

احتمال تغییر نام میان رده‌های جدید سامسونگ به گلکسی A8 و گلکسی A8 پلاس قوت گرفت

اگر در چند روز گذشته اخبار دیجی رو را دنبال کرده باشید حتماً اطلاع دارید که شایعات زیادی مبنی بر تغییر شیوه نامگذاری گوشی‌های سری گلکسی A سامسونگ منتشر شده و این طور که به نظر می‌رسد این شرکت کره‌ای قصد دارد به جای استفاده از پسوندهای A5، A3 و A7 دو گوشی جدید با نام‌های گلکسی A8 و گلکسی A8 پلاس را روانه بازار کند تا هماهنگی هر چه بیشتری با گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس و گلکسی نوت 8 داشته باشد.

گوشی‌های میان رده سری گلکسی A همواره به عنوان مدل‌های ضعیف‌تر گلکسی اس‌ها راهی بازار شده‌اند و این اقدام سامسونگ در تغییر شیوه نامگذاری، باعث خواهد شد تا این مسئله بیش از پیش پررنگ‌تر شود. در واقع کسانی که از اندازه و قیمت پرچمدارهای سری S راضی نیستند می‌توانند به سراغ سری A رفته و یکی از مدل‌های عرضه شده در این سری را انتخاب نمایند.

اما خبر امروز ما این است که سازمان تنظیم مقررات Bluetooth SIG امروز با لیست کردن گوشی گلکسی A8 بیش از پیش به این شایعات دامن زده و تقریباً می‌توان در مورد عرضه دو گوشی گلکسی A8 و گلکسی A8 پلاس در سال آینده میلادی مطمئن بود. شماره مدلی هم که برای این گوشی درج گردیده برابر SM-A530F است.

گلکسی A8 (مدل 2018)

با توجه به اینکه پیش از این گوشی گلکسی A5 (مدل 2017) با شماره مدل SM-A520F عرضه شده بود، کاملاً منطقی به نظر می‌رسد که محصول جدید سامسونگ در این سری به جای گلکسی A5 (مدل 2018) تحت عنوان گلکسی A8 روانه بازار شود. البته این اولین بار نیست که یک گوشی با نام گلکسی A8 عرضه می‌شود و سامسونگ پیش از این در سال‌های 2015 و 2016 مدل‌هایی را تحت این عنوان به فروش رسانده بود. با اینکه هنوز مشخص نیست سامسونگ برای تمایز بخشیدن به گوشی جدید خود از چه راهکاری استفاده خواهد کرد، اما بعید به نظر می‌رسد که عرضه محصولی با همین نام در سال‌های گذشته، مانع عرضه گلکسی A8 در سال آینده میلادی شود.

به هر حال، اگر سامسونگ قصد دارد در گوشی‌های میان رده خود نیز به سراغ صفحه نمایش جدید خود موسوم به “نمایشگر بی‌نهایت” (Infinity Display) رفته و گلکسی A5 را در قالب گلکسی A3 کنونی و همچنین گلکسی A7 را در قالب گلکسی A5 روانه بازار کند، در این صورت کوچک بودن محصولات این سری لزوماً به معنای ضعیف بودن آن‌ها نخواهد بود و لذا تغییر نام به گلکسی A8 و گلکسی A8 پلاس کاملاً معنی‌دار خواهد بود. در انتها باید به این نکته نیز اشاره کنیم که میان رده‌های جدید سامسونگ از آخرین استاندارد بلوتوث یعنی شماره 5.0 آن پشتیبانی کرده و مدل‌های 2 سیم کارته نیز خواهند داشت.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar