بلیط هواپیما

عدم پشتیبانی گلکسی S7 از درگاه USB-C؛ سامسونگ توضیح می‌دهد!

سامسونگ  گلکسی S7 یکی از گوشی‌های است که پیش بینی می‌شود در سال جاری رده اول بهترین‌ها را از آن خود کند. این تلفن هوشمند با ده‌ها ویژگی جدید در کنگره جهانی موبایل معرفی شد که توانست تمامی علاقه‌مندان به دنیای تکنولوژی را هیجان زده کند. ویژگی‌ مانند سیستم جدید استفاده شده در دوربین که می‌توند لذت عکاسی با گوشی را بیش از پیش افزایش دهد. با این حال انتظار می‌رفت که پرچمدار جدید سامسونگ از یک درگاه مدرن و برگشت پذیر USB Type-C استفاده کند و در نهایت جایگزین درگاه میکرو USB که همه آن را می‌شناسند شود. اما چنین اتفاقی نیفتاد تا ما شاهد پیشرفتی در این زمینه نباشیم.

این درحالی است که دیگر پرچمدار هموطن آن یعنی ال جی G5 دارای یک درگاه USB Type-C است. پس چه دلیلی می‌تواند باعث شود تا این درگاه در  گلکسی اس 7 وجود نداشته باشد؟ “شونل کولاتکار Shoneel Kolhatkar” مدیر ارشد بازاریابی کمپانی سامسونگ در تازه ترین مصاحبه خودش سه دلیل را برای این کار عنوان کرده است که در ادامه آمده‌اند. با دیجی رو همراه باشید.

shoneel-kolhatkar-samsungدرگاه USB Type-C یکی از قابل پیش بینی ترین تغییراتی بود که به صنعت تلفن‌های اندرویدی ورود کرد. اگرچه در حال حاضر اکثر تلفن‌های هوشمند به یک درگاه برگشت ناپذیر میکرو USB مجهز هستند، اما Type-C موفق شد تا استاندارد جدید درگاه‌های ورودی لقب گرفته و توسط تعداد انگشت شماری از تولیدکنندگان مانند ال جی با محصول G5 خود، وان پلاس با محصول وان پلاس 2 و همچنین تازه ترین دستگاه‌های نکسوس استفاده گردد. به گفته این مدیر، سامسونگ دلایل قانع کننده‌ای را برای استفاده از درگاه میکرو USB پرچمدار جدید خودش دارد. یکی از این دلایل که اصلی ترین آنها نیز می‌باشد، مجهز بودن هدست واقعیت مجازی Gear VR سامسونگ است که تنها از درگاه‌های ورودی میکرو USB پشتیبانی می‌کند. علت آن هم عدم نا امیدی کاربرانی است که تا 6 ماه گذشته این هدست را خریداری کرده‌اند.

دومین دلیلی که پشت این تصمیم سامسونگ قرار دارد، عدم آمادگی کامل بازار جهت استفاده از درگاه USB Type-C می‌باشد. در حال حاضر بسیاری از دستگاه‌ها و لوازم جانبی وجود دارند که همگی فقط از درگاه میکرو USB پشتیبانی می‌کنند. بنابراین سامسونگ نمی‌خواهد که این بازار را از دست بدهد.

آخرین نکته هم به مبحث به شارژینگ درگاه‌های مدرن بازمی‌گردد. شاید درگاه‌ USB Type-C دارای ویژگی‌هایی مانند شارژ سریع باشد، اما خوشبختانه باید اعلام کنیم که  گلکسی S7 همچنین گلکسی S6 ما با وجود درگاه‌های قدیمی به تکنولوژی شارژ سریع مجهز شده‌اند.

بنابر این چه دلیل دیگری می‌ماند که سامسونگ را مجبور به استفاده از  درگاه‌های یواس بی Type-C کند. هرچند که این احتمال وجود دارد که کمپانی سامسونگ در محصولات سال آینده خودش از چنین درگاه‌هایی بهره ببرد.

منبع androidheadlines
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد