اولین نسل از تلویزیون‌های QLED 4K سامسونگ با بهره گیری از نقاط کوانتومی فلزی رونمایی شد [CES 2017]

با این که بیشتر تلویزیون‌های غیر OLED و غیر 4K موجود در بازار، از کیفیت خوبی برخوردارند اما تفاوت‌هایی بین آن‌ها و تلویزیون‌های 4K وجود دارد که توجه بسیاری از کاربران را به سمت کیفیت 4K جلب می‌کند.

در همین راستا، سامسونگ در رویداد CES 2017 از نخستین نسل تلویزیون‌های QLED خود با وضوح تصویر 4K پرده برداشت. این نسل، از تصاویر روشن‌تر و رنگ‌های باکیفیت‌تری نسبت به سری SUHD بهره می‌برند. این تلاشی از سوی سامسونگ برای رساندن کیفیت تصاویر نمایشگرهای LED به حد و اندازه نمایشگرهای OLED است.

اولین نسل تلویزیون های QLED 4K سامسونگ با بهره گیری از نقاط کوانتومی فلزی رونمایی شد [CES 2017]در قلب این تلویزیون (که شامل مدل‌های Q8 ،Q7 و Q9 می‌شود) از نقاط کوانتومی فلزی بهبود یافته استفاده‌ شده است. این کوانتوم دات‌ها، امکان نمایش گستره و وسیع‌تری از رنگ‌ها را مهیا می‌کنند. سامسونگ می‌گوید تلویزیون‌های QLED جدیدش 99 درصد از فضای رنگی DCI-P3 را نمایش می‌دهند و قادر هستند تا بدون در نظر داشتن میزان روشنایی، حجم کامل رنگ را به نمایش درآورند.

اولین نسل تلویزیون های QLED 4K سامسونگ با بهره گیری از نقاط کوانتومی فلزی رونمایی شد [CES 2017]پیش‌ از این و در سایر تلویزیون‌ها، با افزایش میزان روشنایی تلویزیون، کیفیت رنگ‌ها کاهش می‌یافت.

باید اشاره‌ کنیم میزان روشنایی در تلویزیون‌های QLED بین 1500 تا 2000 نیت است که این میزان در تلویزیون‌های نسل SUHD به حداکثر 1000 نیت می‌رسید. و این یعنی نواحی روشن در نمایشگر، به‌ویژه در حالت HDR افزایش‌ یافته است. به‌علاوه نقاط کوانتومی اجازه تولید رنگ سیاه عمیق‌تری به نمایشگر می‌دهند.

اولین نسل تلویزیون های QLED 4K سامسونگ با بهره گیری از نقاط کوانتومی فلزی رونمایی شد [CES 2017]

در کنار بهبود نمایشگر، سامسونگ ویژگی‌های جدیدی هم به تلویزیون QLED خود اضافه کرده؛ ازجمله کابل‌های فیبر کربنی به نام  Invisible Connection که برای اتصال وسایل هوشمند دیگر کاربرد دارند که این کابل‌ها، خود به جعبه‌ای برای دریافت وسایل خارجی متصل شده‌اند. به دلیل نازک بودن این کابل‌ها، می‌توانید تلویزیون خود را در فاصله کمی از دیوار قرار دهید.

اولین نسل تلویزیون های QLED 4K سامسونگ با بهره گیری از نقاط کوانتومی فلزی رونمایی شد [CES 2017]برای اتصال بهتر این تلویزیون به دیوار، سامسونگ پایه نگه‌دارنده آن را در قسمت پشتی دستگاه قرار داده که قابلیت چرخاندن در زوایای مختلف را هم داراست. بنابراین خودتان هم می‌توانید به نصب آن پرداخته و از تراز بودن آن نگران نباشید، چرا که این پایه به‌ صورت خودکار، تلویزیون شما را به حالت صاف در می‌آورد.

samsung-qled-gallery-3-1تمام پیشرفت‌های نمایشگر جذاب هستند اما مهم‌ترین نکته در مورد این تلویزیون، تلاش سامسونگ برای آسودگی بیشتر کاربران در منزل و هنگام استفاده از آن است.

هنوز قیمت و زمان عرضه این نسل از تلویزیون سامسونگ، به‌صورت رسمی اعلام‌ نشده است و باید منتظر اخبار بعدی در مورد آن باشیم.

منبع Engadget
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها