قاتل سامسونگی سیری اپل بر روی گلکسی اس 8 عرضه می‌شود

به لطف فجایع پیشآمده برای گلکسی نوت 7، سامسونگبرخلاف رسم همیشه این بار بهصورت واضح درباره محصولات آینده خود ازجملهگلکسیاس8 و نوت 8 صحبت می‌کند. پیشازاین سامسونگ اعلام کرد دارندگان گلکسی نوت 7می‌توانند سال آینده برای خرید این دو مدل جدید از تخفیف ویژه برخوردار شوند و امروز نیز این کمپانی از یک ویژگی جدید در گلکسیاس8خبر داده است.

در این رابطه و به گزارش رویترز، سامسونگ در روز یکشنبه وجود یک دستیار دیجیتالی جدید در گلسیاس8 را تأیید کرده است و این دستیار هوشمند با خرید Viv Labs توسط سامسونگ ارتباط دارد. Viv Labs یک کمپانی هوش مصنوعی است که سازندگان آن پیشازاین سیری را طراحی کرده بودند که درنهایت در سال 2010 توسط اپل خریداری شد و بهعنوان دستیار مجازی در آیفونمورداستفاده قرار گرفت.

بااینحال سامسونگ به جزییات و عملکرد دقیق این دستیار دیجیتالی اشاره نکرده اما ظاهراً این کمپانی اعلام کرده، این دستیار مجازی در اختیارتوسعهدهندگانسوم شخص نیز قرار خواهد گرفت.

اعلام این خبر، تنور رقابت بین دستیارهای هوشمند را گرم‌تر از گذشته می‌کند. سیری اپل سالبهسال هوشمندتر می‌شود و در آخرین نسخه به سیستمعامل مک او اس این کمپانی یعنی Sierra رسیده است. گوگل نیز اخیراً دستیار هوشمند جدیدی عرضه کرده که بانام گوگل اسیستنت شناخته می‌شود و بر روی گوگل پیکسل‌هاقرارگرفته است. همچنین دستیار الکسای آمازون نیز که بهطور پیوسته به‌روز می‌شود، اخیراً بر روی دیوایس Echo Dot در دسترس کاربران قرار گرفت.

در پایان قابلذکر است که گلکسیاس8 و اس8 اجبهاحتمالزیاد در ماه فوریه یا مارچ سال 2017 عرضه می‌شوند اما این تاریخ هنوز بهصورت رسمی تأیید نشده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع mashable
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها