هدست واقعیت مجازی مستقل سامسونگ احتمالاً Odyssey نام خواهد گرفت

سامسونگ 3 ماه پیش تأیید کرد بر روی یک هدست واقعیت مجازی مستقل کار می‌کند که از ویژگی ردیابی موقعیتی برخوردار است، تکنولوژی‌ای که پیش از این در هدست های رده بالای Oculus Rift و HTC Vive دیده شده بود و این به این معناست که سامسونگ هدستی را توسعه می‌دهد که می‌تواند با Vive و Rift رقابت کند. همچنین مستقل بودن این هدست به این معناست که این دستگاه برای کار کردن نیازی به گوشی هوشمند ندارد.

samsung-odyssey-VR-2-720x204 samsung-odyssey-VR-4-720x184جدیدترین علائم تجاری و لوگوهایی که سامسونگ ثبت کرده است نشان می‌دهد احتمالاً این هدست مستقل با نام Odyssey شناخته خواهد شد. سامسونگ این نام تجاری را در کره جنوبی به ثبت رسانده و دو لوگو نیز با این نام طراحی شده است که یکی از آن‌ها دارای کلمه VR به معنای واقعیت مجازی است. همچنین در توضیحات ارائه شده همراه با این نام تجاری عنوان «هدست واقعیت مجازی بازی‌ها» و «نرم افزار بازی واقعیت مجازی» دیده می‌شود.

در حال حاضر اطلاعات زیادی از این هدست سامسونگ در دسترس نیست بنابر این نمی‌توان با اطمینان تفاوت این هدست با سایر هدست های رده بالای بازار را مشخص کرد. همچنین هنوز مشخص نیست سامسونگ چه زمانی می‌خواهد هدست مستقل خود را به صورت رسمی معرفی کند، اگرچه انتظار می‌رود سامسونگ در آینده‌ای نزدیک نسل بعدی هدست Gear VR را روانه بازار کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع sammobile
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.