با این 10 راهکار به خودتان عشق بورزید!

برای بسیاری از افراد راحت‌تر است که عشق و علاقه‌شان را به دیگران نشان بدهند، اما وقتی نوبت به خودشان می‌رسد این کار برایشان خیلی دشوار می‌شود. برای یافتن شادی و سعادت نه تنها باید خودتان را همانطور که هستید بپذیرید، بلکه باید دیگران را هم همانطور که هستند پذیرا باشید. بنابراین با خودتان صادق باشید، از خودتان راضی باشید و یادبگیرید که چگونه خود حقیقی‌تان را دوست داشته باشید. در ادامه ما 10 راهکار درمورد اینکه چطور باید خودتان را بیشتر دوست بدارید معرفی می‌کنیم. پس در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

۱.اشتباهات گذشته را فراموش کنید

احتمالا نمی‌شود که به راحتی اشتباهات‌تان را از حافظه‌تان پاک کنید، اما اگر زیادی درگیر آنها شوید مطمئنا خیری برای شما نخواهند داشت. ما همه اشتباهاتی در زندگی انجام داده‌ایم و کارهایی کرده‌ایم که آرزو می‌کنیم ای کاش نمی‌کردیم؛ اما دست از سرزنش خودتان بردارید چون شما نمی‌توانید گذشته را عوض کنید. یادبگیرید که به همان راحتی که دیگران را می‌بخشید خودتان را هم ببخشید و بدین ترتیب به دوست داشتن خودتان نزدیک‌تر شوید.

۲. دست از راضی کردن همه بردارید

شما برای اینکه خودتان باشید نیازی به اثبات و اجازهٔ دیگران ندارید. گاهی اوقات باید کارهایی انجام  دهید که موجب خوشحالی شما می‌شوند، اما اطرافیان‌تان این کار را دوست ندارند. اینکه انسانی باشید که به دیگران اهمیت می‌دهد فوق العاده است، اما باید به خودتان هم اهمیت بدهید.

۳. بخاطر چیزی که هستید سپاسگزار باشید

سپاسگزار کسی که هستید و چیزهایی که دارید باشید. هیچ وقت این جنبهٔ ماجرا را فراموش نکنید که افرادی در دنیا هستند که چیزهایی که شما دارید را ندارند و یا کارهایی که شما انجام می‌دهید را نمی‌توانند انجام دهند. این مسائل فراتر از مادیات است ودرواقع موضوع چیزهایی است که شما را خاص و ویژه می‌کنند. استعدادها و توانایی‌هایتان را دست کم نگیرید و به یاد داشته باشید که شما قادر به انجام کارهایی هستید که دیگران نیستند!AAEAAQAAAAAAAAxrAAAAJDUyYTI5ZDNkLTEwMDQtNGI3Mi04ZWQ0LTNkYmM3YzNhMjAyNQ 850x480 - با این 10 راهکار به خودتان عشق بورزید!

۴. برای علایق خود وقت بگذارید

بسیاری از مردم علاقه‌مند به چیزهای مختلفی هستند، پس سعی کنید برای علایقتان وقت بگذارید و رویاهایتان را دنبال کنید. فرقی نمی‌کند یک سرگرمی است، یک آرزو است یا هر چیز دیگری؛ اما به یاد داشته باشید که یکی از راههایی که با آن بیشتر می‌توانید خودتان را دوست بدارید این است که کارهایی که به آنها علاقه دارید را انجام دهید.

۵. به خودتان ببالید

وقتی دستاوردی بدست می‌آورید به خودتان افتخار کنید و از اینکه دربارهٔ آن با دیگران صحبت کنید واهمه نداشته باشید. هیچ اشکالی ندارد که اعتراف کنید کار خوبی انجام داده‌اید و کمی هم به خاطر آن به خودتان افتخارکنید. این کار باعث می‌شود که قدر توانایی‌های خودتان را بدانید. به همین دلیل شما باید همیشه دستاوردهایتان را جشن بگیرید نه اینکه آنها را پنهان کنید.

۶. به غرایزتان ایمان داشته باشید

اگر می‌خواهید کسی را دوست داشته باشید پس باید به او ایمان داشته باشید و این شامل حال خودتان هم می‌شود. به غرایزتان اعتماد کنید و ایده‌هایی که به ذهن‌تان می‌رسد را دنبال کنید تا ببنید که چقدر از اینکه بیشتر مواقع حق با شماست شگفت زده می‌شوید. فکر نکنید که هر ایده‌ای که دارید غلط است، به خودتان باور داشته باشید و حداقل قبل از اینکه ایده‌هایتان را دور بریزید کمی درمورد آنها فکر کنید.

۷. زندگی را خیلی جدی نگیرید

اگر همه چیز را خیلی جدی بگیرید هیچوقت نمی‌توانید تصمیم بگیرید و ریسک کنید. یادبگیرید که وقتی اوضاع طبق برنامه پیش نرفت چطور بخندید و روحیه‌تان را حفظ کنید و باز با نگرشی دیگر دوباره دست به کار شوید. برای اینکه واقعا بتوانید خودتان را دوست داشته باشید باید یادبگیرید که چطور به خودتان بخندید.

۸. از هر لحظه لذت ببرید

دوست داشتن خودتان و دوست داشتن زندگی در کنار هم بدست می‌آیند، پس در لحظهٔ حال زندگی کنید و از هر لحظه لذت ببرید. سپس نگاهی به دور و برتان بیندازید و ببینید که چه خبر است و سعی کنید بخشی از اتفاقات در حال وقوع باشید؛ چراکه غرق شدن در گذشته و آینده و از دست دادن لحظهٔ حال کار سختی نیست…

۹. دوستان‌تان را عاقلانه انتخاب کنید

دوستان‌تان باید کسانی باشند که به شما احساس خوبی می‌دهند، به شما انگیزه می‌دهند و الهام بخش شما هستند، نه کسانی که مدام حال شما را می‌گیرند. متاسفانه افردی هستند که از هرچیزی یک نکتهٔ منفی برای غر زدن پیدا می‌کنند. پس از این افراد دوری کنید و سعی کنید با افراد مثبت‌تری معاشرت کنید.

۱۰. هیچ وقت از کسی و چیزی که هستید خجالت نکشید

حدود ۷ میلیارد نفر انسان در سراسر دنیا وجود دارد. این میلیاردها انسان هرکدام خاص بوده، باورها، توانایی‌ها و نقایص خودشان را هم دارند. پس هر روز خاص بودن خودتان را جشن بگیرید و سعی نکنید کس دیگری باشید. شما همینی هستید که هستید و باید به خاطر آن به خودتان افتخار کنید.

دوست داشتن خودتان را از همین الان شروع کنید!

 

منبع .beautyandtips

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar