۱۰ نکته‌ی کاربردی برای بهبود اعتماد به نفس

با اینکه کسی دوست ندارد متکبر و از خود راضی بنظر بیاید ، اما اگراعتماد به نفس نداشته باشید جنبه های مختلف زندگی­تان تحت تأثیر قرار خواهد گرفت . عدم اعتماد به نفس اغلب اوقات از سنین پایین آغاز می­شود اما راه­‌هایی برای مقابله با آن وجود دارد. در ادامه 10 نکته کاربردی آورده شده که به شما کمک می­کند که فردی با اعتماد به نفس‌­تر باشید و سرتان را بالا بگیرید . پس در ادامه با دیجی رو همراه باشید .

۱-همیشه صندلی جلو بنشینید

کسی که از کمبود اعتماد به نفس رنج می­برد اغلب سعی می­کند که در پس زمینه باشد و این یعنی اینکه همیشه در جلسات و دیگر دورهمی‌­ها صندلی­‌های ردیف آخر­ را انتخاب می­کند. شما می­توانید با انتخاب صندلی های جلو بر ترس­تان غلبه کنید پس پیشنهاد می­کنیم که اغلب اوقات این کار را انجام دهید .

۲- خوب لباس بپوشید

جذاب لباس پوشیدن و مراقبت از زیبایی و ظاهر راه موثر دیگری برای افزایش اعتماد به نفس است. لازم نیست حتما پول زیادی را صرف خرید لباس­‌های گران کنید ، ­اما یک پوشش و ظاهر آراسته و جذاب باعث می­شود که احساس‌تان در مورد خودتان تغییر کند و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید .

۳- سرعت راه رفتن خود را افزایش دهید

افراد با اعتماد به نفس معمولا­ً سریع راه می­روند و بنظر می­رسد که دارند جایی می­روند .بنابراین قدم بعدی برای افزایش اعتماد به نفس این است که سرعت راه رفتن خود را بیشتر کرده و قدم های بلندتری بردارید­ .

۴- صاف بایستید

کار کردن بر روی حالت بدن و نحوه ایستادن‌­تان هم باعث می­شود که احساس اعتماد به نفس بیشتری کنید. خیلی ساده است، فقط باید شانه‌­هایتان را عقب بدهید و­صاف بایستید. با بالا گرفتن سرتان احساس می­کنید که قد بلندتر هستید و می­توانید در چشم مردم نگاه کنید.

۵- بهبود فیزیک بدن

تناسب اندام باعث می­شود هم جذاب­تر شده و هم اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید . تناسب اندام به ژست و حالت بدن و چابکی شما نیز کمک می­کند.

۶- مثبت فکر کنید

یک راهکار دیگر برای افزایش اعتماد به نفس مثبت فکر کردن است . شما باید ذهنتان را آموزش بدهید که به سمت افکار منفی نرود . تمرین کنید و با خودتان بگویید که شما می­توانید از پس کارها بربیایید، می­توانید در جمع صحبت کنید و بدین ترتیب احساس اعتماد به نفس بیشتری خواهید کرد . ذهنتان را پر از افکار مثبت کنید و جایی برای افکار منفی باقی نگذارید.

۷- در موقعیت‌­های گروهی صحبت کنید

شما باید به ترس غیرمنطقی خود غلبه کنید و فکر نکنید که حرف­‌هایی که می­زنید باعث می­شود دیگران فکر کنند که شما احمقید . احتمال اینکه حرف احمقانه­‌ای بزنید خیلی کم است و حتی اگر حرف احمقانه‌­ای هم بزنید مردم به حرف شما خواهند خندید نه خودتان. مردم آنقدرها هم که فکر می­کنید قضاوت نمی­کنند.

۸-نفس عمیق بکشید

هرگاه احساس اضطراب کردید ، چند نفس عمیق به شما کمک می­کند که احساس بهتری پیدا کنید و آرام شوید . هرکسی ممکن است که در موقعیت‌­های دشوار احساس اضطراب کند اما تنفس عمیق به شما کمک می­کند که اکسیژن بیشتری را وراد مغز خود کرده و اعصابتان را آرام کنید .

۹- از دیگران تعریف کنید

راه دیگری برای بهبود اعتماد به نفس ، تعریف کردن از دیگران است . همچنین یک راه آسان برای شروع گفت و گو با دیگران تعریف کردن از آنهاست . اینکه نسبت به دیگران حس مثبتی داشته باشید باعث می­شود که نسبت به خودتان هم حس مثبتی پیدا کنید .

۱۰- موفقیت‌­های خود را به خاطر داشته باشید

وقتی از کمبود اعتماد به نفس رنج می­برید بیشتر سعی می­کنید روی افکار منفی تمرکز کنید . لیستی از چیزها و دستاوردهایی که به آنها افتخار می­کنید تهیه کنید و بر روی آنها تمرکز کنید . این باعث می­شود که حس کنید شما توانایی بدست آوردن خیلی چیزهای دیگر را هم دارید !

شما چه راه‌های دیگری برای افزایش اعتمادبنفس به ذهنتان می‌رسد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع .beautyandtips
مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.