بررسی بازی «هزار افسان: شهزاد»؛ با حروف بازی کنید و افسانه بخوانید

امروزه دنیای بازی‌ها هر لحظه گسترده تر می شود و نوآوری‌ها در این عرصه روز به روز بیشتر خودنمایی می‌کند. در این بین تولید کنندگان ایرانی نیز بیکار ننشسته و نمی‌خواهند از قافله عقب بمانند، بنابراین با تولید در این صنعت توانایی ها خود را به رخ رقیبان خود می کشند. در این مطلب می‌خواهیم شما را با یک بازی ایرانی جدید آشنا کنیم، یک بازی از دل افسانه های کهن ایران زمین که نگاه تیز بین و ذهن شما را به چالش می کشد؛ «هزار افسان: شهزاد».

داستان بازی از آنجایی شروع می شود که پادشاهی در پی خیانت همسرش تصمیم میگیرد تا تمام دختران شهر را از دم تیغ بگذراند، اما در این بین دختری باهوش پیدا می شود که هر شب با گفتن داستانی جدید و تشویق پادشاه به شنیدن ادامه ماجرا در شب های بعد، از این انتقام جان سالم به در ‌می‌ببرد و در واقع قهرمان این بازی، همان دختر باهوش یعنی شهزاداست. همچنین در روند این بازی و داستان ها، از کاراکترهای با پوشش ایران باستان استفاده شده که بسیار زیبا و دلنشین به نظر می رسند.بازی شهزاد

«هزار افسان: شهزاد» بازی حروف فارسی است که در آن شما با اتصال حروف به یکدگیر باید کلمات دو حرفی یا بیشتر را بسازید و در نهایت کلمات در جدولی قرار می‌گیرد، پس از تکمیل جدول، به شما امتیازی تعلق گرفته و می توانید وارد مرحله بعدی شوید. البته در این بین تعدادی از کلماتی که می سازید ممکن است در جدول جایی نداشته باشند که در این صورت، کلمات اضافی درون صندوقچه گنجه رفته و ذخیره می‌شوند. پس از پر شدن صندوقچه، با 20 کلمه اضافی می توانید صندوقچه را باز کنید و جایزه خود را مشاهده نمایید.

در فصل اول بازی شهزاد، چگونگی شروع داستان های شهزادبه کاربران شرح داده می شود و در ادامه و در فصل های بعد، بازیکن با داستان‌ها و افسانه هایی روبرو می شود که شهزادبه پادشاه تعریف خواهد کرد. بازی شهزاددارای 11 فصل و 350 مرحله بوده و اینطور که در بازی ذکر شده، فصل های بعدی نیز در دست تولید و طراحی است.

در هنگام بازی، برای بازیکنان امکاناتی فراهم شده که از جمله آنها می توان به دستگیره‌ای اشاره کرد که با حرکات آن حروف جابه جا می شوند. یکی دیگر از امکانات بخش بازی، دکمه علامت سوال است که با لمس آن 40 سکه از شما کم شده و در عوض یک حروف در جدول به نمایش در خواهد آمد. همانطور که گفتیم کلمات اضافی نیز در صندوقچه پنهان می شوند.بازی شهزاد

در هنگام بازی اگر دستگاه شما به اینترنت متصل باشد، قادر خواهید بود که در بازی روزانه نیز شرکت کنید و سکه های بیشتری را به دست آورید. بازی روزانه شامل 5 مرحله است که در جدول های آن سکه هایی نمایش داده می شود و با حل جدول دست‌آوردهای بازیکن افزایش می یاید. با جمع کردن سکه های جدولی، بازیکنن می‌تواند با بقیه رقابت کند. البته باید توجه داشته باشید که جدول روزانه از فصل دوم به بعد بازی در دسترس خواهد بود.

ابتکار این بازی در این است که داستان هایی از افسانه های کهن ایران زمین برای شما نمایش داده می شود که با پشت سر گذاشتن هر مرحله، صفحات بیشتری از این کتاب برایتان به نمایش در خواهد آمد. این مورد می تواند به شما کمک کند که درباره‌ی افسانه های ایران بیشتر بدانید و همچنین ترغیب به مطالعه شوید که این روزها به شکل عجیبی در حال کاهش است.

در برخی از مراحل نیز، جدا از امتیاز دریافت شده بخشی از داستان هر فصل به شما جایزه داده می شود که این امکان را می‌دهد که زودتر از موعد مقرر از داستان بازی آگاه شوید. البته چه خوب بود که با باز شدن هر صفحه از کتاب، داستان به صورت گویا و با صدای دلنشین خوانده می‌شد و کاربر را هرچه بیشتر ترغیب به ادامه بازی می‌کرد که امیدوارم سازندگان این بازی در نسخه‌های آینده این ویژگی را برای بازی خود در نظر بگیرند.بازی شهزاد

موسیقی نیز برای این بازی در نظر گرفته شده و زمان اجرا به صورت خودکار پخش می شود، البته شما می توانید این قابلیت را از طریق بخش تنظیمات غیرفعال نمایید. اما با این حال، موسیقی این بازی تنها شامل یک آهنگ است و قابلیت تغییر ندارد، در صورتی که در زمان اجرای بازی به سرعت از آهنگ در حال پخش خسته خواهید شد و بازی روح خود را از دست می دهد.

از دیگر قسمت های این بازی باید به وجود فروشگاه و دکمه سکه رایگان نیز اشاره کرد. در فروشگاه امکان خرید سکه با پرداخت درون برنامه‌ای وجود دارد، اما در صورتی که می خواهید بدون پرداخت هزینه نقدی صاحب سکه شوید، کافی است دکمه سکه‌ی رایگان را لمس کنید، در این صورت وارد صفحه‌ای می شوید که شامل پخش هایی چون معرفی به دوستان، نمایش ویدیو و … خواهد بود و با انتخاب هر کدام از این گزینه‌ها به شما تعدادی سکه هدیه داده می شود.

در تنظیمات نیز می توانید صدا و موزیک بازی را قطع کنید و همچنین می توانید کد معرف خود را در این قسمت وارد نمایید تا به شما هدیه‌ای تعلق گیرد.بازی شهزاد

رابط کاربری بازی شهزادرا می توان قابل قبول دانست، هرچند که در گوشی های میان رده بازی دیر و به کندی بارگذاری اولیه می شود و به نظر می‌رسد اجرای اولیه بازی پردازش زیادی طلب می کند. در هنگام بازی کردن نیز مشکل کندی در بعضی از قسمت ها دیده می شود، برای مثال می‌توان به کندی اجرای بخش صندوقچه اشاره کرد. البته در صورتی که یک گوشی قدرتمند داشته باشید، ممکن است چنین مشکلاتی را مشاهده نکنید، اما در کل از چنین بازی‌ای انتظار می رود که روی کمترین سخت افزار با بهترین عملکرد اجرا شود، چرا که این نوع بازی معمولا به سخت افزار زیادی نیاز ندارد.

در نهایت باید به جلوه های بصری این بازی نیز اشاره کرد، تلفیق رنگ ها در شهزاد چشم نواز است که باعث می شود در هنگام بازی طولانی مدت، چشم ها کمتر خسته شوند.

اگر به بازی های ذهنی علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم بازی شهزاد را دانلود و نصب نمایید و از آن لذت ببرید.

76%
خوب

بررسی نهایی بازی شهزاد

«هزار افسان: شهزاد» بازی حروف فارسی است که در آن شما با اتصال حروف به یکدگیر باید کلمات دو حرفی یا بیشتر را بسازید. بازی از گرافیک بسیار خوبی برخوردار بوده و گیم پلی نیز قابل قبول است. اما با این حال، بخش موسیقی و صدا و همچنین عملکرد کلی بازی جای کار دارد.

  • طراحی
  • داستان بازی
  • عملکرد و کارایی
  • موسیقی
  • ارزش نصب

نام اپلیکیشن: هزار افسان: شهزاد
قیمت: رایگان
سازنده: باران رویا
سیستم عامل: اندروید
حجم: ۲۷٫۳ مگابایت
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar