آموزش ساخت و به اشتراک گذاری لینک پروفایل در واتساپ

شبکه‌های اجتماعی به طور کلی دارای یک لینک خاص و منحصر به فرد هستند که شما می‌توانید آن را با هر فردی که دوست دارید به اشتراک بگذارید تا بتواند با شما ارتباط برقرار کند. بر همین اساس، شما می‌توانید در واتساپ نیز لینک پروفایل برای حساب خود ایجاد کنید تا دیگران بتوانند در این پلتفرم با شما تعامل داشته باشند. برای ایجاد لینک پروفایل پنج روش مختلف وجود دارد که در ادامه هر مورد را به اختصار برایتان توضیح خواهیم داد. پس در ادامه این مقاله با ما در دیجی رو همراه شوید.

1- به طور مستقیم شماره تلفن خود را به اشتراک بگذارید

واتساپ نام کاربری ندارد. به همین دلیل هم شماره تلفن شما به عنوان یک ID منحصر به فرد در این اپ عمل می‌کند. اگر دوست دارید روی واتساپ با شخصی در ارتباط باشید، ساده‌ترین کار این است که شماره موبایل خود را با فرد مورد نظرتان به اشتراک بگذارید.

در حالت کلی آن‌ها باید شماره شما را روی گوشی موبایل خود به عنوان یکی از مخاطبین ذخیره کرده تا بتوانند به شما پیام دهند. برای این‌کار ابتدا باید واتساپ را باز کرده، روی دکمه چت جدید کلیک کرده تا بتوانند شماره شما را پیدا کنند. البته روش دیگری نیز وجود دارد که بدون ذخیره شماره موبایل فرد مورد نظر می‌توانید به آن‌ها پیام دهید.

2- خودتان یک لینک واتساپ به صورت دستی ایجاد کنید

واتساپ به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا بتوانند برای شماره موبایل خود یک لینک انحصاری ایجاد کنند. این کار از طریق قابلیت WhatsApp’s Click-to-chat امکان‌پذیر است. این لینک انحصاری برای اشتراک‌گذاری لینک پروفایل واتساپ شما خواهد بود و می‌توانید آن را با هر کسی که دوست دارید به اشتراک بگذارید تا بتوانند به شما در این پلتفرم پیام دهند.

برای ایجاد این لینک پروفایل باید از قالب https://wa.me/WhatsAppnumber استفاده کنید. توجه داشته باشید که به جای “WhatsAppnumber” باید شماره تلفن شما در حالت بین‌المللی به همراه کد کشور (بدون صرف، خط تیره، پرانتز و یا علامت + ) قرار بگیرد. برای مثال:

 • https://wa.me/989123456789 در این شماره تلفن 98 کد ایران بوده و شماره تلفن اصلی 9123456789 است.

بعد از این‌که لینک واتساپ منحصر به فرد خود را ایجاد کردید باید آن را کپی و پیست کرده و روی ایمیل، استوری اینستاگرام و یا هر برنامه دیگری با سایر افراد به اشتراک بگذارید. فرد دیگر تنها لازم است تا روی لینک مورد نظر کلیک کرده تا چت واتساپ شما برایش باز شود.

3- ایجاد لینک پروفایل در واتساپ به صورت آنلاین

اگر دوست ندارید لینک پرووفایل در واتساپ خودتان را از طریق روش بالا ایجاد کنید؛ می‌تولنید از طریق ابزارهای سوم شخص آنلاین که در زمینه ایجاد لینک واتساپ فعالیت می‌کنند کمک بگیرید. با استفاده از این ابزار شما کافیست تا کد کشور به همراه شماره تلفن خود را به عنوان ورودی وارد کرده و آن‌ها برایتان لینک پروفایل واتساپ را در عرض چند ثانیه ایجاد خواهند کرد. شما همچنین می‌توانید پیامی را اضافه کنید تا وقتی دیگران به شما پیام می‌دهند، آن را مشاهده کنند.

 1. برای ایجاد لینک پروفایل در واتساپ به صورت آنلاین ابتدا باید create.wa.link را داخل مرورگر خود باز کنید.
 2. سپس صفحه را به سمت پایین آمده و به بخش “Create your free link here” مراجعه کنید.
 3. سپس کشور خود را انتخاب کرده و شماره موبایلتان را وارد کنید. شما همچنین می‌توانید یک پیام شخصی‌سازی شده در باکس پیام‌هایتان اضافه کنید.
 4. در قدم بعدی باید روی دکمه “Generate my wa.link” که در انتهای صفحه قرار دارد کلیک کنید.
  ایجاد لینک پروفایل در واتساپ به صورت آنلاین 1
 5. لینکی که برایتان نمایان می‌شود را از طریق هر برنامه‌ای که دوست دارید با سایر افراد به اشتراک بگذارید.
  ایجاد لینک پروفایل در واتساپ به صورت آنلاین 2

سایت‌های دیگری که می‌توانید در زمینه ایجاد لینک پروفایل در واتساپ از آن‌ها کمک بگیرید عبارتند از:

4- ایجاد لینک پروفایل در واتساپ بیزنسی

برخلاف واتساپ عادی، در واتساپ بیزنس شاهد یک قابلیت داخلی هستیم که به ما این امکان را می‌دهد تا از طریق شماره واتساپی که داریم لینک انحصاری برای پروفایل خود ایجاد کنیم. کافیست تا لینک کوتاه واتساپ بیزنس خود با دیگران به اشتراک بگذارید تا بتوانند هر زمان با شما در این پلتفرم ارتباط برقرار کنند.

 1. ابتدا واتساپ بیزنس (WhatsApp Business) را روی گوشی اندروید یا آی‌او‌اس خود باز کنید.
 2. سپس به بخش Settings بروید. (اگر از گوشی اندروید استفاده می‌کنید باید روی سه نقطه بالا سمت راست بروید، و روی گوشی‌های آیفون تنها کافی است روی بخش “Settings” کلیک کنید)
  ایجاد لینک پروفایل در واتساپ بیزنسی 1
 3. حالا روی گزینه “Business tools” کلیک کنید.
 4. در مرحله بعدی باید عبارت “Short link” را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید تا لینک پروفایل در واتساپ بیزنس خود را مشاهده کنید.
  ایجاد لینک پروفایل در واتساپ بیزنسی 2
 5. روی گزینه “Share link” کلیک کنید تا بتوانید این لینک را با دیگران به اشتراک بگذارید.

ایجاد لینک پروفایل در واتساپ بیزنسی 3

ترفند: هر زمان که دوست داشتید لینک پروفایل فعلی خود را مسدود کنید تا کسی نتواند دیگر به شما با استفاده از آن لینک پیام دهد، کافیست تا روی آیکون سه نقطه در بالای صفحه کلیک کنید و گزینه “Reset link” را انتخاب کنید. با این کار لینک فعلی دیگر کار نخواهد کرد. از این پس باید یک لینک جدید برای اشتراک گذاری پروفایل در واتساپ بیزنس ایجاد کنید.

5- کد QR واتساپ خود را به اشتراک بگذارید

آیا می‌دانستید واتساپ دارای یک قابلیت بومی است که به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا برای شماره واتساپ خود کد QR ایجاد کنند؟ اگر از این موضوع اطلاعی نداشتید به این خاطر است که واتساپ خیلی روی این قابلیت خود مانور نداده است. اما ما اینجاییم تا به شما بگوییم به کمک این روش شما می‌توانید به سادگی در عرض چند ثانیه کد QR را در واتساپ روی گوشی‌های اندروید و آی‌او‌اس ایجاد کنید، به اشتراک بگذارید و حتی اسکن کنید!

توجه: شما می‌توانید داخل واتساپ بیزنس نیز کد QR را ایجاد کنید.

چگونه می‌توان کد QR را برای ایجاد لینک پروفایل در واتساپ روی گوشی‌های اندروید پیدا کرد و به اشتراک گذاشت؟

 1. ابتدا باید برنامه واتساپ را روی گوشی اندرویدی خود باز کنید.
 2. سپس روی دکمه سه نقطه در قسمت بالا سمت راست صفحه کلیک کرده و گزینه Settings را انتخاب کنید.
  چگونه می‌توان کد QR را برای ایجاد لینک پروفایل در واتساپ روی گوشی‌های اندروید پیدا کرد و به اشتراک گذاشت؟ 1
 3. حالا روی آیکون کد QR که کنار نامتان قرار دارد کلیک کرده تا کد QR برای شماره واتساچ شما روی نمایشگر نمایان شود.
  چگونه می‌توان کد QR را برای ایجاد لینک پروفایل در واتساپ روی گوشی‌های اندروید پیدا کرد و به اشتراک گذاشت؟ 2
 4. حالا روی آیکون “Share” که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید تا بتوانید کد QR ایجاد شده را از هر روشی که دوست دارید با سایر افراد به اشتراک بگذارید. روش دیگری که برای انجام این کار وجود دارد این است که از کد QR اسکرین شات گرفته و این اسکرین شات را با سایر افراد به اشتراک بگذارید.

چگونه می‌توان کد QR را برای ایجاد لینک پروفایل در واتساپ روی گوشی‌های اندروید پیدا کرد و به اشتراک گذاشت؟ 3

شما می‌توانید از روش‌های معمول مثل دوربین گوشی، Google Lens و غیره برای اسکن کردن کدهای QR استفاده کرده و یا روی صفحه کد QR روی واتساپ خود بروید و روی سربرگ Scan کد کلیک کنید.

چگونه می‌توان کد QR را برای ایجاد لینک پروفایل در واتساپ روی گوشی‌های آیفون پیدا کرد و به اشتراک گذاشت؟

 1. ابتدا اپ واتساپ را روی گوشی آیفون خود باز کنید.
 2. سپس روی گزینه Settings که در پایین صفحه قرار دارد کلیک کرده و آیکون کد QR که درست کنار نامتان قرار دارد را فشار دهید.
  چگونه می‌توان کد QR را برای ایجاد لینک پروفایل در واتساپ روی گوشی‌های آیفون پیدا کرد و به اشتراک گذاشت؟ 1
 3. در این مرحله کد QR شماره واتساپ شما برایتان ظاهر خواهد شد. روی آیکون “Send” کلیک کنید تا بتوانید این کد را با سایر افراد به اشتراک بگذارید. و یا می‌توانید به سادگی از آن اسکرین شات گرفته و سپس آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراگ بگذارید.
  چگونه می‌توان کد QR را برای ایجاد لینک پروفایل در واتساپ روی گوشی‌های آیفون پیدا کرد و به اشتراک گذاشت؟ 2
 4. برای اسکن کردن کد QR در واستاپ باید روی دکمه “Scan” مطابق مرحله 3 کلیک کرده و یا از دوربین خود آیفون برای اسکن کد QR کمک بگیرید.

لینک‌های گروه واتساپ را به اشتراک بگذارید

اگر ادمین یک گروه واتساپی هستید به شما این امکان داده می‌شود تا لینک گروه واتساپی خود را ایجاد و آن را با سایر افراد به اشتراک بگذارید. هرکسی که لینک را داشته باشد می‌تواند درخواست ملحق شدن به گروه شما را بدهد. برای انجام این کار مراحل زیر را در پیش بگیرید:

 1. ابتدا گروه واتساپی که دوست دارید برای آن لینک ایجاد کنید روی گوشی آیفون یا اندروید خود باز کنید.
 2. سپس روی نام گروهتان که در بالای صفحه نمایان شده است کلیک کنید تا اطلاعات گروه نمایان شود.
  لینک‌های گروه واتساپ را به اشتراک بگذارید 1
 3. حالا به بخش Participants مراجعه کرده و روی گزینه “Invite via link” کلیک کنید. از این طریق شما به چندین گزینه مختلف برای اشتراک‌گذاری لینک گروه دسترسی خواهید داشت. برای مثال می‌توانید لینک گروه خود را از طریق کپی کردن، ساخت کد QR و واتساپ به اشتراک بگذارید.
  لینک‌های گروه واتساپ را به اشتراک بگذارید 2
 4. برای این‌که لینک گروه دیگر کار نکند کافیست تا روی گزینه Reset کلیک کنید.

سوالات متداول

آیا می‌توان بدون این‌که شماره خود را به کسی بدهیم، واتساپ‌مان را به اشتراک بگذاریم؟

خیر. امکان اشتراک‌گذاری واتساپ بدون این‌که شماره موبایلتان را به فرد مورد نظر بدهید وجود ندارد. البته شما می‌توانید از روش کد QR در این زمینه کمک بگیرید اما در نهایت شماره موبایل واتساپ شما با آن‌ها به اشتراک گذاشته خواهد شد.

آیا یک مخاطب حذف شده همچنان وجود من در واتساپ را خواهد دید؟

اگر شما یکی از مخاطبین خود را در واتساپ حذف کنید آن‌ شخص همچنان می‌توانید واتساپ شما را دیده و به شما پیام دهد. اما شما می‌توانید از طریق تنظیمات حریم شخصی آن‌ها را از دیدن پروفایل واتساپ، استاتوس و آخرین بازدیدتان محروم کنید.

چگونه می‌توان لینک واتساپ را داخل بیو اینستاگرام اضافه کرد؟

اول از همه باید با استفاده از مراحل بالا لینک واتساپ خود را کپی کنید. سپس اپ اینستاگرام را روی گوشی خود باز کرده و به بخش پروفایلتان مراجعه کنید. روی گزینه “Edit profile” که زیر عکس پروفایلتان قرار دارد کلیک کرده و لینکی که کپی کرده بودید را زیر بخش وبسایت پیست کنید.

منبع maketecheasier
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها