مایکروسافت اسکایپ را برای لینوکس، کروم بوک و مرورگر کروم منتشر خواهد کرد

شرکت مایکروسافت اعلام کرد که برنامه پیام‌رسان تصویری محبوب اسکایپ را برای سیستم عامل‌های لینوکس، کروم و همچنین مرورگر کروم را به‌زودی منتشر می‌کند. نسخه آلفای لینوکسی اسکایپ در حال حاضر توسط توسعه دهندگان آن به سرعت در حال آماده سازی است تا یک نسخه پایدار از این برنامه را با اشکالات و باگ‌های کم در اختیار کاربران لینوکس قرار دهند. نسخه آلفای اسکایپ تنها قادر به ایجاد تماس‌های صوتی، ارسال و دریافت پیام و همراه با شکلک‌های جدید است. این نسخه تنها قابل استفاده بر سیستم عامل 64 بیتی لینوکس است و قابلیت اشتراک گذاری صفحه‌نمایش در آن وجود ندارد. در هر صورت نمی‌توان از یک برنامه نسخه آلفا انتظارات زیادی داشت.

skype-5-8

این شرکت همچنان اعلام کرد که کاربران کروم و کروم بوک می‌توانند به آدرس web.skype.com رفته و از طریق نسخه تحت وب آن از قابلیت‌های اسکایپ استفاده کنند. با اینکه نرم‌افزارهای تحت وب دیگری برای لینوکس، کروم و کروم‌بوک‌ها وجود دارد، اما مایکروسافت قول داده است با ارائه به‌روزرسانی‌های منظم و هر دو هفته یکبار ویژگی‌های نرم افزار لینوکسی و تحت وب خود را به نسخه ویندوزی آن برساند.

مایکروسافت بارها بر تعهد خود به لینوکس و کروم تاکید کرده است و پشتیبانی از لینوکس و کروم را بخش بزرگی از استراتژی‌های آینده‌نگرانه خود می‌داند. این شرکت با ارائه تمامی سرویس‌های خود بر همه پلتفرم‌های محبوب، کاربران را تنها به استفاده از سیستم‌عامل خود محدود نکرده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع firstpos
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.