اکنون می‌توانید فایل های RAW را در Adobe Lightroom ویرایش کنید

یکی از خواسته‌های کاربران Adobe Lightroom افزودن قابلیت ویرایش فایل‌های RAW به این برنامه بود و اکنون این کمپانی تغییر جدیدی را در جهت پاسخ به این خواسته کاربران خود انجام داده است.

در آخرین به روز رسانی نسخه iOS این برنامه، پیش نمایش تکنولوژی RAW قرار دارد و این به این معناست که شما قادر خواهید بود این فایل‌های حجیم را وارد آیفون یا آی پد خود کنید و پیش از انتقال آن‌ها به کامپیوتر شخصی، این تصاویر را مشاهده کنید. نسخه iOS لایت روم همچنین اجازه می‌دهد شما این تصاویر را مانند نسخه دسکتاپ یا تحت وب این نرم افزار ویرایش کنید و میزان تعادل روشنایی، هایلات ها و سایر ویژگی‌ها را تغییر دهید. این تغییرات همچنین در بین تمامی دستگاه‌ها همگام سازی می‌شود.

کاربران iOS همچنین قادر به انتخاب خطی یا شعاعی تصویر درون این برنامه نیز هستند و با استفاده از این ویژگی می‌توانید یک بخش خاص را اضافه کنید یا بر روی بخش خاصی از تصویر تاکید کنید. همچنین اگر علاقه داشته باشید این تغییرات را به وسیله یک iPad و کیبورد اتصال شده انجام دهید اکنون می‌توانید از کلیدهای میانبر مفید دستی در این برنامه استفاده کنید. این به روز رسانی اکنون از طریق اپل استور برای آیفون و آیپد در دسترس است.

چندین ویژگی جدید نیز به نسخه اندرویدی این برنامه اضافه شده است. اوایل امسال، این کمپانی یک دوربین درون برنامه‌ای را به این برنامه اضافه کرد و اکنون با به روز رسانی جدید، کنترل دستی به این ابزار اضافه شده است، به این شکل که زمانیکه توسط برنامه لایت روم در اندروید عکس می‌گیرید، می‌توانید وارد وضعیت حرفه‌ای شوید و تنظیمات ISO، سرعت شاتر، تنظیم نور و فوکوس دستی را تغییر دهید. همچنین مدتی پیش Adobe فرمت DNG RAW را به نسخه اندروید آورده بود و اکنون این برنامه کنترل دستی را به این بخش نیز اضافه کرده است. از دیگر ویژگی‌های جدید نسخه اندروید برنامه لایت روم می‌توان به یک ویجت دوربین جدید برای دسترسی ساده‌تر به این ویژگی استفاده کرد بنابر این دیگر لازم نیست برای گرفتن چند عکس فوری، برنامه را به صورت کامل باز کنید.

همچنین بخش پشتیبانی از تصاویر تمام رزولوشن نیز در نسخه اندروید بهبود یافته و اگر شما تصویری ذخیره شده به وسیله لایت روم دارید، اکنون می‌توانید آن را در حالت رزولوشن کامل قرار دهید، تغییرات خود را انجام دهید و از آن خروجی بگیرید.

آخرین بهروز رسانی نسخه اندروید برنامه Adobe Lightroom تمام این ویژگی‌ها را به صورت رایگان در دسترس می‌گذارد و برای دریافت آن می‌توانید به گوگل پلی مراجعه کنید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع engadget
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.