مقایسه دینگ با اسنپ؛ دو سرویس تاکسی یاب آنلاین در مقابل یکدیگر

سال 96 را می توان سال ظهور سرویس‌های تاکسی یاب آنلاین در ایران دانست؛ استارت آپ‌هایی که به سرعت رشد کردند و سرتاسرکشور را در برگرفتند. دیگر نه چانه‌زنی راننده با مسافر وجود دارد نه غیب شدن رانندگان در هوای برفی و بارانی! چندین سال بود که تاکسی یاب‌های آنلاین در کشمش حضور خود در جاده‌ها بودند، تا اینکه با برچیده شدن تعدادی از قوانین سخت گیرانه که برای این سرویس‌ها به وجود آمده بود، به یک باره شاهد رشد خیره کننده چند سرویس تاکسی یاب آنلاین بودیم.

اسنپ اولین سرویس‌ تاکسی یاب آنلاین کشور است که می‌توان رشد اش را به اول بودنش پیوند زد تا اینکه تپسی و … نیز به وجود آمدند و حالا نوبت به دینگ رسیده است تا خود را به عنوان یک رقیب برای دیگر تاکسی‌یاب‌های آنلاین معرفی کند. در این مطلب قصد داریم دو سرویس تاکسی یاب اسنپ و دینگ را با یکدیگر مقایسه کنیم. اسنپ به عنوان قدیمی ترین و دینگ به عنوان یک نو ظهور؛ دو سرویس با هدفی یکسان در مقابل یک دیگر. با دیجی رو همراه باشید.

 

رابط کاربری اپلیکیشن و سرعت ارائه خدمات

همیشه رابط کاربری و تجربه کار با اپلیکیشن‌های تاکسی یاب یک معضل جدی بوده است. اسنپ سال هاست در حال فعالیت بوده اما هنوز اپلیکیشن این سرویس ایراداتی دارد و نتوانسته رضایت 100 درصدی کاربران را به دست آورد. دینگ نیز از این قائده مستثنی نیست! از نگاه مقایسه، هر دو اپلیکیشن ایرادات و مزیت هایی دربرابر یکدیگر دارند.

از نظر قابلیت‌ها تقریبا هر دو اپلیکیشن نیاز ها را برآورده می‌کنند اما مهمترین بخش در استفاده از اپلیکیشن‌های تاکسی یاب آنلاین، سرعت است. از همین رو در ادامه این دو اپلیکیشن را به صورت جدی و در دنیای واقعی مقایسه می‌کنیم.

همزمان وارد اپلیکیشن اسنپ و دینگ می‌شویم گوشی نیز یک میان رده اندرویدی است

بعد از ثبت نام اولیه و ورود به اپلیکیشن‌های دینگ و اسنپ، هر دو اپلیکیشن را به طور کامل می‌بندیم و مجددا باز می‌کنیم.

اجرای اولیه اپلیکیشن دینگ و اسنپ:

  • دینگ 5 ثانیه اجرا و بارگذاری اولیه نقشه
  • اسنپ 4 ثانیه اجرا و بارگذاری اولیه نقشه

سرعت اجرای اولیه اپلیکشن‌ها بسیار به یکدگیر نزدیک است و می توان هر دو را مناسبت دانست اما به نظر می‌رسد دینگ در اجرای دوم، اطلاعات مورد نظر کاربر را کش می کند تا نقشه زودتر بارگذاری شود، از همین رو دینگ در فاز دوم آزمایش، کمی سریع‌تر عمل می‌کند.

زمان درخواست تاکسی و جابه جایی بین نقشه نیز تقریبا مشابه است و تفاوت چشم گیری بین اسنپ و دینگ نیست.

بعد از انتخاب مقصد و درخواست خودرو، دینگ برای پیدا کردن نزدیک ترین خودرو زمان بیشتری صرف می‌کند، اما اسنپ بعد از چند ثانیه مشخصات راننده‌ای که به سمت شما در حال حرکت است را به نمایش می‌گذارد. البته کندی پیدا کردن راننده مربوط به تمامی سرویس های تاکسی یاب آنلاین از جمله اسنپ نیز می‌شود و این مورد بیشتر بستگی به شانس شما دارد!

همانطور که می‌دانید هرچه تعداد خودرو ها بیشتر باشید سرعت رسیدن تاکسی ها نیز بیشتر خواهد بود. اسنپ با دارا بودن تعداد بسیار زیادی راننده خدمات سریعتری ارائه می‌دهد، در حالی که دینگ فعلا در حال جذب راننده‌های بیشتر است تا خدمات خود را بهبود ببخشد. اگر توقع دارید که یک تاکسی به سرعت در محل حضور پیدا کند و شما را به محل مورد نظر برساند، اسنپ در این زمینه بسیار بهتر عمل کرده و زمانی که خودروی مورد نظر خود را درخواست کنید، در کوتاه ترین زمان ممکن، خودرو به مبدا خواهد رسد. اما دینگ فعلا با کمبود راننده مواجه است و درخواست کننده باید زمان بیشتری برای رسیدن خودرو به انتظار بنشیند. البته دینگ در حال افزایش رانندگان خود است و احتمالا به زودی و با افزایش تعداد رانندگان، سرویس دهی بسیار سریع‌تر خواهد شد.

ویدیوی مقایسه اسنپ با دینگ در دنیای واقعی

 

ویژگی های اپلیکیشن

قابلیت های اپلیکیشن‌های دینگ و اسنپ بسیار مشابه یکدگیر هستند و تنها تفاوت عدم وجود بخش تنظیمات در دینگ و همچنین نبود قابلیت رزرو در اسنپ است.

در بخش تنظیمات اسنپ شما به راحتی می توانید اعلان های ایمیلی و پیامکی را فعال یا غیر فعال کنید و تنظیمات اصلی اپلیکیشن را تغییر دهید. اما در دینگ بخش تنظیمات وجود ندارد و شما نمی توانید هیچ گونه مدیریتی بر پیامک‌های گاه بی گاه آن داشته باشید. اما قابلیت رزور تاکسی دینگ یک ویژگی کاربردی است تا با کمترین اتلاف وقت به به محل مورد نظر خود برسید. شما می‌توانید برای ساعت خاصی، درخواست تاکسی کنید و در همان ساعت، تاکسی را کنار خود مشاهده خواهید کرد! اما اسنپ فاقد چنین قابلیتی است.

انواع خدمات

اسنپ چند سالی است در حال فعالیت بوده و دینگ به تازگی کار خود را شروع کرده، به همین دلیل در حال حاضر خدمات اسنپ بسیار سریعتر و بیشتر است. شما با اسنپ می‌توانید موتور، تاکسی و حتی پیک درخواست کنید و درخواست تاکسی نیز به دو نوع بانوان و استاندارد تقسیم می‌شود. اما در دینگ فعلا درخواست موتور سیکلت ارائه نمی‌شود و خدمات به تاکسی ها محدود است. بخش تاکسی ها شامل درخواست مدل گلد (نسخه گران قیمت و لوکس) بانوان ( راننده خانم و مناسب برای خانم ها) و دینگ (استاندارد) می‌شود و به زودی مدل دُنگی آن نیز راه اندازی خواهد شد که از طریق آن می‌توانید کرایه‌ی تاکسی خود را با شخص دیگری تقسیم کنید. در حال حاضر تعداد خوروهایی که در دینگ فعالیت می‌کنند، بسیار پایین است و در بخش بانوان تنها عبارت «موجود نیست» مشاهده می‌شود، در بخش استاندارد و گُلد نیز خودوهایی زیادی وجود ندارد اما برای شروع استفاده از این سرویس مناسب خواهد بود.

تعرفه‌ی ارائه خدمات

نکته جالبی که در تمام سرویس ها تاکسی یاب آنلاین می توان مشاهده کرد این است که قیمت خدمات دهی بسیار نزدیک بوده و اگر شما همزمان آدرس مشابه‌ای را انتخاب کنید و درخواست تاکسی دهید. بیشتر شرکت‌های تاکسی یاب آنلاین قیمت یکسانی را به نمایش خواهند گذاشت! البته اسنپ در اوایل کار، قیمت‌های بسیار پایین تری داشت اما در حال حاضر قیمت آن با دینگ و … برابر یا حتی بیشتر است و در روزهای بارانی و برفی قیمت ها را افزایش می‌دهد! بنابراین در این بخش نمی توان هیچ کدام را برتر دانست چرا که قیمت ها تقریبا یکسان هستند.

این بود مقایسه‌ی دینگ و اسنپ، اگر شما نیز تجربه کار با این تاکسی یاب‌های آنلاین را دارید، دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

نام اپلیکیشن: دینگ
قیمت: رایگان
سازنده: نوآوران ارتباطات ادیب
سیستم عامل: اندروید / ای او اس
حجم: 10 مگابایت
آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
7 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
احمد
2 سال قبل

من نصب کردم قبلا یه اشغال به تمام معنا

محمد
2 سال قبل

خیلی قابلیت هاش از اسنپ بهتره

Hamed
2 سال قبل

امکانات خوبی داره و کندی برنامه برطرف شده
امیدوارم موفق باشید

Ali banaee
2 سال قبل

بسیار عالی بود

Ahmad
2 سال قبل

hatman jaye snapp ro migire

amir jalali
2 سال قبل

همین رزروی که داره به صدتای اسنپ می ارزه

سعید
8 ماه قبل

جناب هاشم رضا پور سلام ،لیا شما سازنده اپلیکیشن دینگ را میشناسید ؟ اگر بله میشه به من معرفی کنید.
ممنون