SolidEnergy عمر باتری گوشی‌های سال آینده را دو برابر خواهد کرد

یک شرکت توسعه دهنده باتری‌های موبایلی به نام SolidEnergy فروش نوع جدیدی از این باتری‌ها را از نوامبر سال جاری آغاز خواهد کرد تا ما شاهد حضور آن‌ها در گوشی‌های هوشمند و گجت‌های پوشیدنی سال 2017 میلادی باشیم. برای ساخت باتری‌هایی با مصرف انرژی متراکم تولید شوند، این باتری‌های جدید از کاتد گرافیت در سلول‌های لیتیوم یونی برای به دست آوردن یک لایه فلزی لیتیومی بهره می‌برند.

چیچائو هو مدیرعامل شرکت SolidEnergy به شبکه MIT News توضیح می‌دهد که چگونه این باتری‌ها طول عمر دو برابری را ارائه می‌دهند:

با دو برابر کردن چگالی انرژی، ما می‌توانیم باتری به اندازه نصف سایز باتری‌های کنونی ایجاد کنیم اما آن همچنان نیازمند صرف زمان زیادی است تا به یک باتری لیتیوم یونی برسید.

و یا آنکه ما می‌توانیم یک باتری با همین سایز باتری‌های لیتیوم یونی ایجاد کنیم اما حالا در صدد آن هستیم که باتری با طول عمر دو برابری ایجاد کنیم.

سال گذشته شرکت سالید انرژی نمونه اولیه‌ای از باتری لیتیوم فلزی قابل شارژ خود را به نمایش گذاشت و سرمایه گذاران نیز کمی بعد، سرمایه 12 میلیون دلاری را به این پروژه اختصاص دادند. آزمون‌های انجام شده نشان می‌دهد که باتری‌های تولید شده توسط این شرکت از نظر فیزیکی نصف باتری آیفون 6 کنونی (ظرفیت 1810 میلی‌آمپر ساعت) است که ظرفیت 2000 میلی‌آمپری را ارائه می‌دهد. حال تصور کنید که با همین سایز باتری‌های کنونی آیفون، باتری‌های جدید سالید انرژی قادر به ارائه عمر باتری دو برابری هستند که می‌تواند دستاورد بسیار بزرگی برای تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند باشد.

عمر باتری گوشی‌های سال آیندهنخستین دستگاه‌هایی که دریافت کننده این باتری‌ها خواهند بود، در ماه نوامبر عرضه می‌شوند. پس از این تمامی گوشی‌های هوشمند و گجت‌های پوشیدنی با آغاز سال 2017 می‌توانند از این باتری جدید شرکت سالید انرژی میزبانی کنند و حتی خودروهای برقی سال 2018 میلادی نیز به احتمال خیلی زیاد از باتری‌های جدید این شرکت استفاده خواهند کرد.

هو معتقد است که این باتری‌های جدید می‌توانند موجب شود تا وسایل حمل و نقل الکتریکی فاصله‌‌ی دو برابری را نسبت به فاصله‌های کنونی بپیمایند.

منبع neowin
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد