خرید از ترندیول

ویندوز 11 باعث کاهش سرعت درایو SSD می‌شود!

ویندوز 11 از همان اولین روزهای عرضه خود با مشکلات متعددی همراه بوده و اکنون، بعد از گذشت چند ماه از انتشار آن، هنوز هم مشکلات جدیدی خود را نشان می‌دهند؛ یا حداقل، مشکلات قدیمی بیشتر دیده می‌شوند. آیا بعد از آپدیت کردن سیستم عامل رایانه خود به ویندوز 11، تغییری در سرعت SSD احساس کرده‌اید؟ این طور که برخی از کاربران گزارش داده‌اند، ظاهراً عملکرد تصادفی SSD NVMe آن‌ها بعد از نصب ویندوز 11 به میزان قابل توجهی کاهش یافته است! با دیجی رو همراه باشید.

این مشکل اغلب بر سرعت نوشتن تصادفی تأثیر می‌ذارد و آن را 2 برابر تا 4 برابر کمتر از قبل می‌کند! همچنین، به نظر نمی‌رسد این مشکل به یک برند خاص از درایوهای SSD محدود باشد. چرا که محصولات تولید کنندگان مختلفی را تحت تأثیر قرار داده است. برخی از کاربران می‌گویند مشکل کاهش سرعت تنها به درایوی که ویندوز 11 بر روی آن نصب شده مربوط است و سایر درایوها که در همان رایانه نصب شد‌ه‌اند، با سرعت کامل و عادی خود کار می‌کنند. نکته جالب دیگر اینکه سرعت خواندن و نوشتن متوالی نه تنها تغییر نداشته بلکه در برخی موارد حتی بهتر هم شده است!

کاهش سرعت SSD با نصب ویندوز 11

البته، باید اشاره کنیم که این مشکل جدیدی نیست و اولین گزارش‌ها در مورد آن به حداقل سه ماه قبل و زمانی که ویندوز 11 در فاز بتا بود، برمی‌گردند. در یکی از تاپیک‌هایی که در همین مورد در Reddit منتشر شده، یکی از کارمندان مایکروسافت تأیید کرده که تیم توسعه ویندوز 11 از این مشکل آگاه بوده و در حال بررسی علت آن است. تاپیک مذکور در زمان نگارش این مطلب همچنان فعال بوده و هیچ راه حلی هم در آن ارائه نشده است. تاپیک‌های مشابهی نیز در انجمن‌های اینترنتی مایکروسافت ایجاد شده و هنوز هیچ پاسخ و راه‌حلی برای مشکل کاهش سرعت SSD پیدا نکرده‌اند.

اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه شده‌اید، حتماً‌ از طریق بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید. همچنین، در روزها و هفته‌های آتی به محض انتشار راه‌حلی برای این مشکل، آن را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها