قیمت و تاریخ عرضه پلی استیشن 5 اعلام شد

سونی روز گذشته با برگزاری رویداد مجازی PS5 Showcase، سرانجام به صورت رسمی قیمت و تاریخ عرضه کنسول نسل جدید خود را اعلام کرد.

بر این اساس، قیمت پلی استیشن 5 استاندارد 499 دلار خواهد بود و نسخه دیجیتال هم که فاقد دیسک درایو است، 100 دلار پایین‌تر و با قیمت 399 دلار به فروش خواهد رسید. بدیهی است که با این قیمت‌های اعلام شده، پلی استیشن 5 نخواهد توانست با ایکس باکس سری اس 299 دلار قیمت‌گذاری شده، رقابت کند و باید دید سونی برای قانع کردن مشتریان به پرداخت 100 دلار بیشتر، چه برنامه‌ای خواهد داشت.

با این حال، باید این مسئله را هم مد نظر داشت که ایکس باکس سری اس از لحاظ سخت‌افزاری کمی ضعیف‌تر از سری ایکس و پلی استیشن 5 است و نمی‌توان آن را یک کنسول نسل بعدی پرچمدار دانست. قدرت این کنسول به طور قابل ملاحظه‌ای کمتر از ایکس باکس سری ایکس است، اما در سوی دیگر، نسخه دیجیتال پلی استیشن 5 دقیقاً از همان سخت افزار مدل استاندارد استفاده می‌کند و تنها دیسک درایو از آن حذف شده است. بنابراین،‌ شاید با در نظر گرفتن این نکات بتوان قیمت‌گذاری سونی را کمی توجیه کرد و آن را منطقی دانست.

قیمت پلی استیشن 5

علاوه بر قیمت، سونی تاریخ ورود کنسول‌های نسل جدید خود به بازار را هم اعلام کرد. نسخه استاندارد و دیجیتال پلی استیشن 5 از 12 نوامبر (22 آبان)، یعنی یک روز قبل از عرضه ایکس باکس سری ایکس و سری اس، در ایالات متحده، ژاپن، کانادا، مکزیک، استرالیا، نیوزیلند و کره جنوبی عرضه خواهد شد. کاربران سایر نقاط جهان هم یک هفته دیرتر و از 19 نوامبر (29 آبان) قادر به تهیه این کنسول‌ها خواهند بود.

نظر شما چیست؟ حالا که قیمت و مشخصات کنسول‌های نسل جدید سونی و مایکروسافت اعلام شده، فکر می‌کنید کدام یک می‌توانند برنده نسل نهم باشند؟ نظرات خود را از طریق بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع beebom
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها