پلی استیشن 5 سریع‌ ترین کنسول بازی خواهد بود؟!

کمپانی سونی به تازگی اعلام کرده که پلی استیشن 5 سریع‌ترین کنسولی خواهد بود که تاکنون تولید شده است. ولی این ادعای سونی چقدر می‌تواند رنگ واقعیت داشته باشد؟ کنسول بازی پرطرفدار ایکس باکس هم همیشه حرف‌هایی برای گفتن داشته و نگذاشته تا پلی استیشن به تنهایی در بازار کنسول‌های بازی ابرقدرت باقی بماند.

کمپانی سونی همیشه با عرضه کردن بازی‌های اختصاصی پرطرفدار مثل سری The Last of Us و Days Gone برای کنسول پلی استیشن سعی داشته تا بازار را تصاحب کند. در چند ماه اخیر خبرهای زیادی درباره پلی استیشن 5 شنیده‌ایم و حتی تصاویری از نمونه‌های اولیه این کنسول هم منتشر شده است که البته از نظر طراحی چنگی به دل نمی‌زند.

ولی خبر این ادعا از کجا آمده است؟ هنوز هیچ یک از اعضای کمپانی سونی یا تیم پلی استیشن بطور رسمی درباره این موضوع صحبت نکرده‌اند. ماجرای این ادعا زمانی شروع شد که در آگهی استخدام مدیر ارشد مهندسی فضای ابری برای Sony Interactive Entertainment منتشر شد و در متن آن به این ادعا اشاره شده بود. البته باید به این نکته اشاره کنیم که در حال حاضر کنسول ایکس باکس وان ایکس از نظر سرعت از رقیب فعلی خود یعنی پلی استیشن 4 پرو جلو است.

در متن این آگهی استخدام آمده: «متقاضی این فرصت شغلی باید در زمینه تولید و ساخت نسل جدید زیرساخت‌های ابری فعالیت کند و همچنین یکی از رهبران تیم‌های حرفه‌ای باشد که قصد دارند سریع‌ترین کنسول بازی، یعنی پلی استیشن 5 را بسازند.» طبق خبرها پلی استیشن 5 در سال 2020 معرفی می‌شود.

اما در این بین مایکروسافت هم بیکار ننشسته و در حال کار بر روی جدیدترین کنسول بازی از خانواده ایکس باکس، یعنی ایکس باکس Scarlett است. برای داشتن سریع‌ترین کنسول بازی باید جنبه‌های فنی مختلفی را در نظر گرفت.

به نظر شما سونی پیروز می‌شود یا مایکروسافت؟ بودن شک هردوی این کنسول‌های جدید نسبت به مدل‌های پیشین پیشرفت‌های چشمگیری خواهند داشت.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع techradar
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها