خرید از ترندیول

سونی تا سال 2025 بازی های موبایلی خود را دو برابر خواهد کرد

شرکت ژاپنی سونی که در دنیای بازی‌های ویدیویی به واسطه تولید کنسول‌های پلی استیشن از شهرت جهانی برخوردار است، اخیراً از برنامه‌های خود برای انتشار بازی‌هایش در آینده نزدیک خبر داد. در جریان جلسه سالانه سرمایه‌گذاران این شرکت، اعلام شد که تا سال 2025 باید نیمی از عناوین سونی روی رایانه‌های شخصی یا موبایل عرضه شود، که این امر متعاقباً منجر به کاهش سهم عرضه عناوین پلی استیشن خواهد شد. با دیجی رو همراه باشید.

در حال حاضر تنها 10 درصد از عناوین سونی برای موبایل در دسترس هستند و پیش بینی می‌شود طی سه سال آینده این عدد دو برابر شده و به 20 درصد برسد.

بازی های سونی

جیم رایان، مدیر بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی، در همین رابطه گفته:

گسترش فعالیت در رایانه‌های شخصی و موبایل، و همچنین ارائه سرویس‌های زنده و لایو، این فرصت را برای سونی مهیا می‌کند که به جای حضور در بخش بسیار محدودی از دنیای بازی، بتواند تقریباً در همه جا حضور داشته باشد.

رایان در خلال صحبت‌های خود هیچ اشاره مستقیمی به پلی استیشن 4 نکرد، اما طبق اسلایدهای رسمی شرکت، عرضه این کنسول تا سال 2025 به تدریج کاهش یافته و در نهایت متوقف خواهد شد، که البته تعجبی ندارد چرا که مدت نسبتاً زیادی از پلی استیشن 5 می‌گذرد. با نگاهی به گذشته نیز می‌توان دید که سونی همین کار را با کنسول پلی استیشن 3 انجام داد و دو سال بعد از ورود رسمی پلی استیشن 4 تولید آن را متوقف کرد.

بازی های سونی

توسعه فعالیت‌های سونی در حوزه تلفن همراه از طریق احداث یک واحد تجاری جدید در بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی، به رهبری نیکولا سباستینی، مدیر سابق محتوای اپل آرکید انجام خواهد شد. این شاخه جدید قرار است بخشی از آینده سونی در دنیای بازی‌های ویدیویی را رقم بزند که در آن نام این شرکت به فراتر از کنسول‌های خانگی خواهد رسید.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها