سونی تاکنون 50 میلیون پلی استیشن 4s فروخته است

بعد از فروش 40 میلیون دستگاه پلی استیشن 4s در ماه می، سونی اعلام کرد که تا به امروز این رقم به 50 میلیون افزایش یافته و این یک رکورد شکنی محسوب می‌شود. این تعداد متشکل از مدل‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن پرو و مدل اسلیم می‌باشد.

فروش این تعداد پلی استیشن 4 برای سونی تنها در طول 3 سال رخ داد و جالب است که بدانید این تعداد فروش برای پلی استیشن 3 چهار سال و نیم طول کشید و این نشان دهنده‌ی محبوبیت روز افزون این کنسول بازی می‌باشد. در بخش نرم افزاری نیز سونی سود زیادی کرده تا تاریخ 4 دسامبر سونی بیش از 369.6 نسخه بازی به فروش رسانده و توسط کاربران دانلود شده است و تقریباً می‌توان این گونه نتیجه گیری کرد که هر کدام از خریداران میانگین یک بازی دانلود کرده‌اند.

آمار به‌دست آمده برای هدست های VR سونی زیاد رضایت بخش نیست. تا کنون کمتر از 750,000 هدست به فروش رفته که واقعاً کم به حساب می‌آید.

رقیب پلی استیشن 4 یعنی اکس باکس وان وضعیتی به مراتب بسیار بدتر دارد. مایکروسافت از اعلام آمار و ارقام فورش دستگاه‌های اکس باکس وان خودداری کرده ولی انتظار می‌رود تا به امروز تنها 25 تا 30 میلیون دستگاه به فروش رسانده است. یکی از نقاط قوت سونی طراحی دستگاه و دسته‌های بازی می‌باشد و همینطور ارائه‌ی آپدیت‌ها و بازی‌های شگفت انگیز.

شما کدام یک از این دو کنسول بازی را می‌پسندید؟ سونی یا اکس باکس؟

منبع engadget
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها