سونی Xperia X Compact و XZ را تایید کرد؛ قول عکس‌برداری با کیفیت از سوی ژاپنی‌ها

به نظر می‌رسد سکوت سونی مدت زمان زیادی طول نکشیده و پس از این‌که اکانت معروف توئیتر، evleaks، عکس‌هایی از گوشی مدعی شده‌ی اکسپریا ایکس کامپکت را لو داد، حالا اسم این دستگاه بر روی سایت رسمی سونی مشاهده شده و شاید تا زمان معرفی رسمی آن فاصله‌ی زیادی نداشته باشیم.

کار به همین‌جا ختم نمی‌شود، سایت رسمی سونی در کشور جمهوری چک، دستگاه دیگری به نام اکسپریا ایکس زد را نیز در لیست محصولات آینده‌ی خود قرار داده است؛ ایکس زد احتمالاً همان اسمارت‌فونی است که در هفته‌های گذشته با نام «ایکس آر» در سطح اینترنت دیده بودیم. با توجه به این که درک کمی از زبان کشور جمهوری چک داریم، تنها متوجه دو عبارت «عکاسی» پایین عنوان ایکس زد و «تصویرهایی بدون تاری» زیر عنوان ایکس کامپکت شدیم. بنابراین می‌توان این احتمال را در نظر گرفت که سونی با معرفی دو گوشی مذکور تاکید زیادی بر روی کیفیت عکس‌برداری خواهد داشت و شاید حتی برای اولین بار شاهد استفاده از ویژگی تثبیت‌کننده‌ی اپتیکال تصویر (Optical Image Stabilization) بر روی دستگاه‌های سری اکسپریای سونی باشیم.

حالا تنها باید منتظر فاش شدن مشخصات ایکس کامپکت باشیم. البته نباید فراموش کرد که آخرین گوشی کامپکت سونی (زد 5 کامپکت)، با بهترین پردازنده در زمان خود (اسنپ‌دراگون 810) ارائه شده بود، اکنون هم بعید نیست که از اسنپ‌دراگون 820 در درون ایکس کامپکت استفاده شود. همچنین از عکس‌های لو رفته‌ی ایکس زد و ایکس کامپکت این‌گونه برداشت می‌شود که سونی از زبان طراحی خود که چند سالی است مورد استفاده قرار می‌گیرد، چندان دور نشده است. سونی هفته‌ی آینده در رویداد بزرگ IFA 2016 حضور خواهد داشت و می‌توان امیدوار بود که از دو اسمارت‌فون جدید خود رونمایی خواهد کرد. برای آگاهی کامل از اخبار IFA 2016، با دیجی‌رو همراه باشید.

در پایان شما را به تماشای رندرهای اخیراً لو رفته‌ی اکسپریا ایکس آر (ایکس زد) دعوت می‌کنیم:

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Phone Arena
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.