خرید از ترندیول

اسپیس ایکس بار دیگر موشک خود را در دریا فرود آورد

شرکت اسپیس ایکس مدتی است که در حال انجام آزمایش فرود موشک‎های خود است. این شرکت به تازگی موفق شد برای بار چهارم موشک فالکون 9 را با موفقیت بر روی سکویی در دریا فرود آورد. این موشک چندی قبل راهی ماموریتی در فضا شد. به طور کل این شرکت تاکنون شش فرود انجام داده که دو بار با شکست همراه بوده است.

فالکون 9 ماموریت داشت تا به مکان از پیش تعیین شده برای قرار دادن یک ماهواره ارتباطی برود و سپس به زمین باز گردد. اگرچه این بار موشک فالکون 9 شاهد دشواری‎هایی مانند سرعت بسیار زیاد و گرمای بالای ناشی از ورود به جو بود. با تمام این سختی‎ها اسپیس ایکس توانست بار دیگر موشک خود را با موفقیت بر روی سکو فرود آورد.

SpaceX-Falcon-9-rocket-Cape-Canaveral-Air-Force-Station-Photo-Credit-SpaceX-Posted-on-AmericaSpaceاسپیس ایکس تاکنون از چهار موشک فالکون 9 که فرود موفق داشته‎اند استفاده دوباره نکرده است. اما انتظار می‎رود یکی از این چهار موشک در ماموریتی دیگر مورد استفاده قرار گیرد. ایلان ماسک مدیرعامل اسپیس ایکس با مدیرعامل شرکت آمازون در رقابت فضایی قرار دارد. جف بزوس مالک شرکت Blue Origin است و در حال توسعه ناوگان موشک‎های چندبار مصرف هستند اگرچه این شرکت تاکنون فرود موفقی را ثبت نکرده است.

منبع Ubergizmo
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد