انتشار یک تصویر جدید از آیفون 8 و شباهت زیاد آن به ال جی جی 6!

از 10 سال پیش و زمان عرضه آیفون اصلی، گوشی‌های هوشمند اپل همواره دارای یک سبک طراحی منحصر به فرد بوده‌اند: حاشیه‌های نسبتاً بزرگ در اطراف صفحه نمایش (و به دنبال آن، نسبت نه چندان مناسب صفحه نمایش به بدنه). اما این مسئله احتمالاً در ماه سپتامبر آتی، زمانی که انتظار می‌رود آیفون 8 رونمایی شود، تغییر خواهد کرد زیرا طبق شنیده‌ها، این محصول جدید قرار است از یک صفحه نمایش 5.8 از نوع OLED و تقریباً بدون حاشیه‌ در اطراف خود، استفاده نماید.

در حال حاضر پیش بینی‌های زیادی در مورد نحوه طراحی و ظاهر پرچمدار آینده اپل انجام شده، اما بدیهی است که تا قبل از رونمایی رسمی این محصول نمی‌توان با قاطعیت زیادی در این باره صحبت کرد. با این وجود، تصویری که به تازگی از آیفون 8 به بیرون درز کرده (تصویر زیر)، ظاهراً طرح‌های فنی این گوشی هوشمند را نشان می‌دهد.

آیفون 8

بر طبق این تصویر، آیفون 8 از جلو بسیار شبیه به «ال جی جی 6» به نظر می‌رسد، هر چند که پشت بدنه آن طراحی کاملاً متفاوتی دارد. به علاوه، این طور که در تصویر مشخص شده، گوشی جدید اپل ابعادی برابر 149 در 72.5 در 7.1 میلی‌متر داشته و از این لحاظ نیز تقریباً مشابه با پرچمدار ال جی خواهد بود. نکته جالب این که به نظر می‌رسد یک اسکنر اثر انگشت به همراه دوربین دوگانه عمودی در پشت بدنه آیفون 8 قرار دارد، که هر دوی این قطعات برای گوشی‌های سری آیفون تازگی دارند.

توجه داشته باشید که این طرح‌، آیفون 8 را در فاز اعتبار سنجی مهندسی (EVT) آن نشان می‌دهد و این بدان معنی است که طرح نهایی نبوده و بسته به تصمیمات اپل، ممکن است تغییر کند. بنابراین ممکن است هرگز آیفونی با چنین طراحی ظاهری روانه بازار نشود.

البته شایعات قبلی حکایت از آن داشتند که احتمالاً آیفون 8 دارای یک سنسور اثر انگشت Touch ID در زیر صفحه نمایش خود خواهد بود، هر چند که ممکن است مسائل فنی و مشکلات مربوط به تولید، اپل را مجبور به رها کردن این ایده کرده باشد. بنابراین، با توجه به کم شدن حاشیه‌ها در اطراف صفحه نمایش، انتقال اسکنر اثر انگشت به پشت بدنه، کاملاً منطقی به نظر می‌رسد.

شایان ذکر است که آیفون 8 به احتمال زیاد در ماه سپتامبر (اواخر تابستان) و به همراه گوشی‌های آیفون 7 اس 4.7 اینچی و آیفون 7 اس پلاس 5.5 اینچی، معرفی خواهد شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.