بر اساس یک نظرسنجی، نیمی از دارندگان گلکسی نوت 7 به آیفون‌های اپل روی خواهند آورد

شرکت تحقیقاتی IDC (شرکت بین‌المللی اطلاعات) از 1082 کاربر ساکن در ایالات متحده‌ی امریکا، در مورد تصمیم آینده‌ی آن‌ها برای خرید یک گوشی هوشمند، نظرسنجی کرده است. این نظرسنجی در روزهای 17 و 18 اکتبر به صورت آنلاین برگزار شده است. یعنی درست چند روز پس از اعلام رسمی سامسونگ مبنی بر توقف کامل تولید گلکسی نوت 7.

بیشتر بخوانید:

از این 1082 کاربر در ایالات متحده‌ی امریکا، 507 نفر در حال حاضر صاحب یک اسمارت فون از شرکت سامسونگ بوده‌اند، 347 نفر قبلاً از گوشی‌های هوشمند این شرکت استفاده می‌کرده‌اند و 228 نفر هرگز صاحب دستگاهی با برند سامسونگ نبوده‌اند. تنها 24 نفر از شرکت کنندگان در این نظرسنجی، صاحب گلکسی نوت 7 بوده‌اند.

نکته‌ی کلیدی در این نظرسنجی آن است که نیمی از دارندگان گلکسی نوت 7 (12 نفر از 24 نفر آن‌ها) اعلام کرده‌اند پس از توقف تولید این فبلت، دست به خرید یک دستگاه آیفون از شرکت اپل زده‌اند یا در آینده قصد انجام این کار را دارند. 17 درصد از دارندگان گلکسی نوت 7 اظهار داشته‌اند که در هنگام تعویض گلکسی نوت 7 خود، یک دستگاه دیگر از سامسونگ انتخاب خواهند کرد. بیشتر آن‌ها البته گفته‌اند که گوشی‌های خود را با مراجعه به فروشگاهی که از آن خرید کرده‌اند، پس خواهند داد.

بررسی انجام شده توسط این شرکت تحقیقاتی امریکایی به نظر کمی با سوء نیت همراه بوده است. چرا که تنها 24 نفر از این جامعه‌ی آماری 1082 نفری، در حقیقت صاحب یک دستگاه گلکسی نوت 7 بوده‌اند و نتیجه‌گیری بر اساس اظهار نظر تنها 24 نفر نمی‌تواند چندان قابل اعتنا باشد.

فراخوانی گلکسی نوت 7 به نظر نمی‌رسد که تأثیر منفی زیادی بر روی برند سامسونگ گذاشته باشد. اکثر اشخاص شرکت کرده در این نظر سنجی گفته‌اند که با وجود این فراخوانی، هم چنان در خرید سایر وسایل الکترونیکی خود، هم چون تلویزیون و ماشین لباس‌شویی و … محصولات سامسونگ را در نظر خواهند داشت.

در بررسی تحقیقاتی شرکت امریکایی IDC آمده است: «اگر چه ممکن است این ماجرا بر روی برند سامسونگ در کوتاه مدت تأثیر منفی گذاشته باشد. اما سامسونگ هم چنان پیشتاز بی‌رقیب در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند به حساب می‌آید.» آنتونی اسکارسلا، مدیر تحقیقاتی بخش موبایل IDC توضیح می‌دهد: «در ادامه سامسونگ باید به سرعت گلکسی نوت 7 را به فراموشی بسپارد و تمام تمرکز خود را بر روی تولید یک گلکسی اس 8 خیره‌کننده در بهار پیش رو بگذارد.»

به نظر شما آیا سامسونگ موفق خواهد شد تا با تولید یک گلکسی اس 8 فوق‌العاده، ناکامی‌های خود با گلکسی نوت 7 را به فراموشی بسپارد؟

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع GSMArena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها