سواچ به دنبال تولید سیستم عامل ساعت‌های هوشمند!

سواچ به دنبال تولید سیستم عامل ساعت‌های هوشمند!

امروزه در سراسر جهان استفاده از ساعت‌های هوشمند در حال گسترش است و بیشتر این ساعت‌ها دارای سیستم عامل اندرویدی هستند ولی به تازگی ساعت‌ساز سوئیسی سواچ اعلام کرده که به دنبال توسعه سیستم عامل ساعت‌های هوشمند خودش است و تمایلی به استفاده از سیستم عامل توسعه داده شده گوگل برای ساعت‌های هوشمندش نمی‌باشد. نیک هایک «مدیرعامل سواچ» در مصاحبه‌ای با بلومبرگ گفت:

ما با داشتن تکنولوژی‌های به روز می‌توانیم ساعت‌های هوشمند سواچ را بسازیم و برای متکی بودن روی تولیدات خود هم باید سیستم عامل مخصوص خود را باید داشته باشیم تا بتوانیم یک سر و گردن از دیگر رقبا جلوتر باشیم.

هنوز اسمی برای این سیستم عامل مشخص نشده ولی استراتژی این سیستم عامل «احتیاج به مصرف باتری کمتر و محافظت بهتر از داده‌ها» است که می‌توان گفت تمام کمپانی‌ها به دنبال داشتن این استراتژی برای محصولاتشان هستند. برند مشهور تیسوت اواخر سال 2018 میلادی اولین سیستم عامل برای ساعت‌های هوشمندش را به بازار عرضه خواهد کرد.

کمپانی سواچ برای ساخت سیستم عامل مخصوص به خودش از کمپانی‌های کوچک و استارت‌آپ‌های نوپا در سیلیکون ولی (Silicon Valley) که پتانسیل کاری بالایی دارند، در خواست همکاری کرده و تا به امروز بیش از 100 کمپانی جواب مثبت برای همکاری با این ساعت‌ساز سوئیسی داده‌اند. به نظر می‌رسد درست کردن سیستم عامل جدید برای ساعت‌های هوشمند کار آسانی نباشد زیرا احتیاج به همکاری با اپلیکیشن‌های ثالث مشهور و دیگر ویژگی‌هایی که در حال حاضر در ساعت‌های هوشمند استفاده می‌شوند تحت تاثیر دو کمپانی غول پیکر گوگل و اپل است. باید بگوییم که ساخت سیستم عاملی که ساعات باقی مانده شارژ یا هشدارهای لازم آسان است ولی داشتن اپلیکیشن‌های کاربردی روی سیستم عامل کاری بس دشوار است که شاید سواچ بتواند از عهده آن برآید. برند گروه سواچ شامل ساعت‌های سواچ، تیسوت و امگا هستند. در حال حاضر ساعت‌های لوکس تگ هویر و برند جدید Connected Modular 45، ساعت‌های هوشمند را با همکاری گوگل با نام برند خودشان تولید می‌کنند. به طور متوسط این ساعت‌های هوشمند لوکس 1600 دلار قیمت دارند. به نظر شما آیا کمپانی سواچ در این راه موفق می‌شود یا خیر؟ ما منتظر شنیدن نظرات و تجربیات شما هستیم.

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar