آی پینز

با برنامه CoreDirector مدیریت بهتری روی پردازنده اینتل داشته باشید

کمپانی بیتسوم (Bitsum)، تولید کننده نرم افزار Process Lasso، یک برنامه جدید به نام CoreDirector را در زمینه مدیریت رشته‌های پردازنده ایجاد کرده است که کاربران را قادر می‌سازد کنترل کاملی بر روی هسته‌های با کارآیی بالای چیپ‌های نسل‌های 12، 13 و 14 اینتل داشته باشند. این برنامه مشکلات برنامه‌ریزی هسته‌ای با برنامه‌ریزی ویندوز یا Thread Director خودکار اینتل را که ممکن است با برخی برنامه‌ها رخ دهد، برطرف می‌کند. با استفاده از CoreDirector، کاربران می‌توانند به طور دستی کنترل کنند که کدام برنامه‌ها یا بازی‌ها از هسته‌های E و P استفاده کنند. با ما در دیجی رو همراه باشید.

این برنامه سه روش برای اجرای هسته‌ها دارد: “حالت کارآیی خاموش”، CPU Affinities و مجموعه‌های CPU. حالت کارآیی خاموش روشی برای اختصاص هسته‌ها است که باعث می‌شود برنامه‌ها نتوانند به صورت خودکار بر روی هسته‌های E اجرا شوند، اما همچنان به هسته‌های E اجازه استفاده را می‌دهد و این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که یک برنامه به طور خاص نیاز به هسته‌های E داشته و یا نیاز به تعداد رشته‌هایی بیشتر از آنچه هسته‌های P ارائه می‌دهند، داشته باشد.

دو روش دیگر به طور قابل توجهی شبیه به آن چیزی هستند که Process Lasso ارائه می‌دهد. CPU Affinities تمامی رشته‌ها را فقط بر روی هسته‌های P محدود می‌کند (به جز مواردی که یک برنامه به طور خاص درخواست دارد تا بر روی هسته‌های E اجرا شود). مجموعه‌های CPU نیز روشی است که سخت‌گیری کمتری داشته و ما بین دو روش دیگر قرار می‌گیرد و بخش زیادی از تصمیم در خصوص انتخاب هسته‌ها را به سیستم عامل محول می‌کند.

برنامه CoreDirector

CoreDirector به این منظور طراحی نشده است تا جایگزین Process Lasso شود، اما به ظاهر، هدف این است که یک برنامه ساده‌تر و قابل دسترس‌تر برای کاربران مبتدی فراهم کند. بیتسوم به طور خاص (و گیج‌کننده‌ای) اظهار کرده است که توصیه می‌کند برای کنترل هسته‌های E از نرم افزار قدرتمندتر Process Lasso استفاده شود، اما با این حال ادعا کرده که CoreDirector را نیز برای جامعه کاربران پردازنده‌های اینتل در دسترس قرار داده است. ما مطمئن نیستیم که این حرف به چه معنی است زیرا Process Lasso در نسخه‌های رایگان و پولی در دسترس است و مشخص نیست منظور کدام نسخه می‌باشد.

با این حال، CoreDirector به کاربران اینتل اجازه می‌دهد تا اطمینان حاصل کنند که برنامه‌ها و بازی‌های حساس به عملکرد بر روی هسته‌های مناسب اجرا می‌شوند. تکنیک‌های برنامه‌ریزی خودکار اینتل و مایکروسافت همیشه کارشان را به درستی انجام نمی‌دهند که همین مسئله می‌تواند منجر به افت عملکرد در موقعی شود که حجم زیادی از کارها به هسته‌های E محول می‌شوند. البته، اینتل از این موضوع آگاه است زیرا یک ابزار جدید به نام Application Optimization (به طور مخفف APO) توسعه داده است که کار مدیریت هسته‌ها را حتی فعالانه‌تر از Thread Director انجام می‌دهد. با این حال، استفاده از آن بسیار محدود است و در حال حاضر تنها دو پردازنده را پشتیبانی می‌کند.

لینک دانلود CoreDirector از سایت شرکت سازنده

منبع tomshardware
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها