دیجی فکت:۲۴ دانستنی درباره ی تکنولوژی که هیچکس نمیداند!

ممکن است شما به دلیل اینکه تکنولوژی باعث آسان تر شدن زندگی تان شده، قدردان آن باشید، اما اکثر مردم نمی دانند که تکنولوژی چه مسیر پر فراز و نشیبی را طی کرده تا به اینجا رسیده است. مثلا همین آیفون، برای اینکه به چیزی که امروز هست تبدیل شود کلی آزمون و خطا را پشت سر گذاشته و در پشت پرده‌ی آن داستان های عجیب و غریبی اتفاق افتاده است. در ادامه ۲۴ نکته‌ی عجیب و غریب راجع به محصولت تکنولوژی، صنعت تکنولوژی و افراد پشت پرده‌ی آن وجود دارد. خواندن این نکات مطمئنا باعث میشود سیر تکاملی این اختراعات را بهتر درک کنید و همچنین شما را از پشت صحنه‌ی این صنعت با خبر میکند. پس در ادامه با دیجی رو همراه باشید!

۱.در سال ۲۰۱۲ حداقل ۱۷ دختر بچه ی تازه به دنیا آمده siri نامیده شدند.

۲. در سراسر دنیا بیش از ۶۸۲ میلیون آیفون وجود دارد.

۳. پاندای قرمز بومی هیمالیا و جنوب غربی چین است. ترجمه ی اسم پاندای قرمز به انگلیسی میشود fire fox و مرورگر فایرفاکس اسم خودش را از این پاندا گرفته است.

۴. کلمه ی روبات از کلمه ی robota که متعلق به جمهوری چک است گرفته شده، در انگلیسی robota به معنی کار اجباری است.

۵. اولین VCR که در سال ۱۹۵۶ تولید شد هم سایز یک پیانو بود.

( VCR دستگاه ضبط کننده ی فیلم های دوربین های مدار بسته بود که به دلیل محدودیت هایی که داشت با آمدن VDR ها از رده خارج شد، سایز نهایی آنها در حد یک پخش کننده ی DVD بود.)

۶. اولین دوربین عکاسی دنیا ۸ ساعت طول می کشید تا عکس بگیرد.

۷. اولین لوگوی اپل تصویر نیوتن بود با یک سیبی که در شرف افتادن روی سرش بود.

۸. آلاسکا (Alaska) تنها ایالت آمریکا است که حروف اسمش در یک ردیف از کیبورد های QWERTY جای دارد.

۹. از هر ۸ مورد ازدواج، ۱ مورد از طریق اینترنت با یکدیگر آشنا شده اند.

۱۰. شرکت های تکنولوژی اغلب محصولات جدیدشان را در نیوزلند امتحان میکنند و دلیل این کار این است که نیوزلند کشوری متنوع است، مردم آن انگلیسی صحبت میکنند و اگر یک محصول افتضاح از آب در بیاید اخبار آن به سرعت منتشر نمیشود.

۱۱. در سال ۲۰۱۲ در نیویورک یک ماهی رباتیک ساخته شد و در مخزنی پر از ماهی های واقعی قرار داده شد. این ربات انقدر حرکات ماهی ها را خوب تقلید میکرد که در نهایت ماهی های دیگر آن را ب عنوان لیدر خود پذیرفتند.

۱۲. کارخانه ای در ژاپن وجود دارد که میتواند ۳۰ روز بدون وجود ناظر به کار و فعالیتش ادامه بدهد، این کارخانه تقریبا بطور کامل توسط روبات ها اداره میشود.

۱۳. در مکزیکو سیتی سطل های زباله ی خاصی وجود دارند که به افرادی که به درستی مدفوع سگشان را داخل آن بیاندازند وای فای رایگان ارائه می دهد.

۱۴. قبلا در چین فروشگاه های تقلبی اپل وجود داشتند، این فروشگاها آنقدر واقعی تقلبی بودند که کارکنان آن متقاعد شده بودند که جدا برای اپل کار میکنند.

۱۵. کبوتر های نامه رسان در اواخر سال ۲۰۱۰ سرعت آپلود اینترنتی را شکست دادند. در واقع این کبوتر ها همزمان با سرعت آپلود یک فایل با یک یو اس بی رها شدند و سرانجام کبوتر ها زودتر به مقصد رسیدند.

۱۶. مجله ی TIME در سال ۱۹۸۲ کامپیوتر را مرد سال نامید.

۱۷. اولین ساعت های زنگ دارد فقط یک بار در روز می توانستند زنگ بزنند و آن هم ۴ صبح بود.

۱۸. وقتی اولین پیش نمونه ی آی پاد ساخته شد، استیو جابز آن را درون یک آکواریوم انداخت. او با این کار میخواست نشان بدهد که چون حباب های هوا پس از انداختن آن در آب آکواریوم ایجاد شدند، آی پاد هنوز دارای فضاهای خالی اضافی است پس می تواند کوچکتر ساخته شود.

۱۹. Phantom Vibration Syndrome سندرومی است که افرادی که اشتباها فکر میکنند گوشی شان ویبره میخورد به آن متبلا هستد.

۲۰. در سال ۲۰۱۲، ‌اپل روزانه ۳۴۰ هزار آیفون می فروخت.

۲۱. در ژاپن ۹۰٪ موبایل ها ضد آب هستند و آن هم بخاطر این است که بسیاری از افراد گوشی هایشان را با خودشان به حمام می برند.

۲۲. یکی از اولین دکترا های علوم کامپیوتری متعلق به یک راهبه است.

۲۳. اگر شما یک باگ امنیتی در کدنویسی فیسبوک پیدا کنید، آنها برای اینکه این باگ را با آنها در میان بگذارید از ۵۰۰ دلار به بالا حاضرند به شما پاداش بدهند.

۲۴. در دنیای تکنولوژی، سی ام نوامبر « روز امنیت کامپیوتری» نامیده میشود.

دیجی فکت هر شب ساعت ۲۱:۳۰ در دیجی رو

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع lifebuzz
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar