نسخه‌ی جدید تلگرام منتشر شد؛ مروری بر ویژگی‌های اضافه شده تلگرام 5.2

به سختی می‌توان باور کرد که تلگرام به رکورد 200 میلیون کاربر فعال ماهانه دست یافته است. با اینکه این پیام رسان در کشور ما کاربران زیادی دارد، اما در سطح جهانی از محبوبیت بالایی برخوردار نبوده و رسیدن به چنین رکوردی یک شگفتی محسوب می‌شود. چنین دستاوردی را بیش از هر چیز می‌توان به ویژگی‌های متمرکز بر حفظ حریم خصوصی و همچنین عرضه مرتب و منظم به‌روزرسانی این اپلیکیشن نسبت داد.

جدیدترین به‌روزرسانی تلگرام نیز مانند همیشه ویژگی‌های جدیدی را اضافه کرده که تمرکز بسیاری از آن‌ها بر نوع تعاملات گروهی و همچنین بهبود کیفیت زندگی است. اول از همه باید گفت آخرین نسخه تلگرام اقدام به اضافه کردن مجوزهای کلی و فراگیر برای گروه‌ها کرده است. این ویژگی جدید به مدیران گروه‌ها اجازه می‌دهد تا ارسال نوع خاصی از محتوا را برای اعضا محدود کنند.

digiro 4729 1 600x264 - نسخه‌ی جدید تلگرام منتشر شد؛ مروری بر ویژگی‌های اضافه شده تلگرام 5.2

این به‌روزرسانی جدید همچنین تنظیمات گروهی یکپارچه‌ای را نیز به ارمغان آورده است که مدیران را قادر می‌سازد گروه‌ها را به صورت عمومی ایجاد کرده و در عین حال برخی مجوزهای مهم را تنها برای مدیران فعال کنند. این تمام ماجرا نیست و در نسخه جدید تلگرام امکان بازیابی پیام‌های حذف شده و همچنین تاریخچه پاک شده چت‌ها، تا 5 ثانیه پس از حذف شدن، برای تمامی کاربران مهیا شده است و البته این ویژگی در حال حاضر تنها بر روی سیستم عامل‌های اندروید و آی او اس در دسترس است.

انیمیشن‌های مربوط به آپلود و دانلود محتوا نیز در به‌روزرسانی جدید تلگرام بیشتر شده و موارد جدیدی به آن‌ها اضافه شده است. امکان مرتب کردن مخاطبین بر اساس حروف الفبا و یا آخرین زمان آنلاین بودن نیز یکی دیگر از ویژگی‌های اضافه شده به نسخه جدید است.

نسخه 5.2 پیام رسان تلگرام در حال حاضر برای دانلود از طریق اپ استور و گوگل پلی در دسترس قرار گرفته است. بنابراین اگر از این سیستم عامل‌ها استفاده می‌کنید، می‌توانید نسبت به اعمال به‌روزرسانی و استفاده از ویژگی‌های جدید این اپلیکیشن اقدام نمایید.

منبع phonearena

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar