پاول دورف انتقال سرورهای تلگرام به ایران را برای چندمین بار تکذیب کرد!

در سال‌های گذشته و با توجه به همه‌گیر شدن پیام‌رسان تلگرام در کشورمان، بارها مسئولین بحث انتقال سرورهای تلگرام به داخل کشور را مطرح کرده‌اند. دلیل این کار نیز حفظ پیام‌های کاربران ایرانی و جلوگیری از سرقت آن‌ها عنوان شده است.

پس از هربار مطرح شدن این موضوع، پاور دورف سریعا به آن واکنش نشان داده و عنوان کرده که به هیچ وجه چنین اتفاقی نخواهد افتاد. او دلیل این کار را محرمانه بودن اطلاعات تمام کاربران و امنیت بالای این پیام رسان عنوان کرده است.

به نظر می‌رسد بحث انتقال سرورهای تلگرام به ایران در آینده نیز ادامه یابد، ولی با موضعی که پاول دورف نشان داده، بعید است این اتفاق رخ دهد.

در هفته‌های گذشته نیز باز شاهد انتشار خبرهایی در سایت‌های مختلف خبری مبنی بر مهیا بودن زمینه انتقال سرورهای تلگرام به ایران بودیم. این بار نیز خالق تلگرام در پیام توییتری جدید خود عنوان کرد هیچ کدام از سرورهای تلگرام نه به ایران منتقل می‌شود و نه در آنجا سرور جدیدی ایجاد خواهد شد.

تلگرام

حال باید منتظر ماند و دید نتیجه این بحث‌ها چه می‌شود. آیا تلگرام نیز مانند برخی پیام رسان‌های دیگر مسدود خواهد شد یا دو طرف به تعاملی دست می‌یابند و شاهد ادامه فعالیت این پیام رسان در کشورمان خواهیم بود.
آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها