تماس تصویری تلگرام در به‌روزرسانی جدید اضافه شد

پیام رسان تلگرام امروز هفت ساله شد. این برنامه اولین بار در سال 2013 و به عنوان یک اپلیکیشن پیام رسان کوچک شروع به کار کرد، اما در حال حاضر بیش از 400 میلیون کاربر فعال دارد. تلگرام هم اکنون یکی از 10 برنامه پردانلود جهان است و افراد زیادی از این پیام رسان برای برقراری ارتباط با خانواده، دوستان و همکاران خود استفاده می‌کنند.

به طور خلاصه می‌توان گفت مهم‌ترین رمزهای موفقیت تلگرام، امنیت بالا و ارائه به‌روزرسانی مداوم جهت به‌روز نگه داشتن و رفع ایرادهای مختلف است. در همین راستا به تازگی به‌روزرسانی جدیدی برای این اپلیکیشن ارائه شده که یکی از قابلیت‌های مورد انتظار کاربران را اضافه کرده و این قابلیت چیزی نیست جز تماس تصویری. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

تماس تصویری

بالاخره پس از مدت‌ها انتظار، قابلیت تماس تصویری در قالب نسخه آلفا به نسخه‌های اندروید و آی او اس تلگرام اضافه شد. از این پس کاربران قادر خواهند بود تا با مراجعه به صفحه پروفایل مخاطبین خود، تماس تصویری با وی برقرار کرده و البته در صورتی که از تماس صوتی استفاده می‌کنند، در هر لحظه قادر خواهند بود حالت ویدیو را نیز فعال و یا غیرفعال کنند.

تماس تصویری تلگرام

همانند سایر محتواهای ویدیویی تلگرام، برای تماس تصویری هم امکان نمایش تصویر در تصویر مهیا شده تا در حین انجام مکالمات ویدیویی بتوان پیام‌ها را بررسی کرده و به سایر کارها نیز پرداخت.

به گفته تلگرام، تمام تماس‌های ویدیویی به صورت سرتاسری رمزگذاری می‌شوند. برای اینکه از ایمن بودن اتصال خود مطمئن شوید، چهار ایموجی در صفحه شما و طرف مقابلتان نشان داده می‌شود که اگر این ایموجی‌ها با یکدیگر تطابق داشته باشند، یعنی تماس شما به صورت 100 درصد و به همان شیوه گفتگوهای خصوصی و تماس‌های صوتی رمزگذاری شده و ایمن است.

توسعه دهندگان تلگرام وعده داده‌اند که در آینده، قابلیت تماس‌ تصویری بسیار بهبود خواهد یافت و ویژگی‌های بیشتر و پیشرفته‌تری به آن اضافه خواهد شد. حتی این کمپانی در نظر دارد تا طی ماه‌های آینده قابلیت تماس تصویری گروهی را هم اضافه کند تا کاربران بتوانند نسبت به برگزاری کنفرانس‌های ویدیویی در این پلتفرم شبکه اجتماعی اقدام کنند.

ایموجی‌های متحرک بیشتر

مثل همیشه با هر به‌روزرسانی جدید تلگرام، تعداد ایموجی‌های متحرک هم بیشتر شده و این بار هم ایموجی‌هایی که در زیر مشاهده می‌کنید به این پیام رسان اضافه شده‌اند و قابل استفاده خواهند بود.

ایموجی‌های متحرک تلگرام

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع telegram
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها