آی پینز

با مرگبارترین و مرموزترین اتفاقات مثلث برمودا آشنا شوید

مثلث برمودا که با نام مثلث شیطان نیز شناخته می‌شود از قرن 19 میلادی در تصورات و ذهنیات انسانها جایگاه ویژه‌ای داشته است. این منطقه حدودا به قسمتی از غرب اقیانوس اطلس اطلاق می‌شود که در آن کشتی‌ها و هواپیماهای زیادی بدون اینکه اثری از خود برجای بگذارند بصورت مرموزی ناپدید شده‌اند. در ادامه و در این مقاله از دیجی رو با ده تا از رازآلودترین و عجیب ترین اتفاقاتی که در مثلث برمودا به وقوع پیوسته‌اند آشنا می‌شویم. با ما همراه باشید.

10- پرواز شماره 19

با مرگبارترین و مرموزترین اتفاقات مثلث برمودا آشنا شوید

ماجرای پرواز شماره 19 هنوز هم یکی از عجیب ترین و ناراحت کننده ترین اتفاقاتی است که به مثلث برمودا مربوط می‌شود. در روز پنجم دسامبر سال 1945 پنج فروند هواپیمای بمب افکن تی بی اف اونجر برای انجام یک ماموریت آموزشی از پایگاه نظامی فوت لودریل در فلوریدا به هوا برخواستند اما پس از مدتی دچار مشکلات فنی و جهت یابی شدند و به همین دلیل از پایگاه خود درخواست کمک کردند. هر پنج هواپیما مسیر خود را گم کرده بودند و هرچه بیشتر به دنبال خشکی می‌گشتند، بیشتر به داخل پهنه اقیانوسی فرو می‌رفتند. آخرین حرفهای ضبط شده این پرواز مربوط به کاپیتان است که به افراد داخل هواپیما اطلاع می‌دهد که به دلیل اتمام سوخت در حال فرود آمدن در اقیانوس هستند. نه تنها هر 14 خدمه این پنج هواپیما هیچ گاه پیدا نشدند، بلکه 13 خدمه هواپیمای امداد رسان دیگری نیز که برای نجات جان این افراد فرستاده شده بود هیچ گاه پیدا نشدند. با اینکه جستجوی گسترده‌ای برای پیدا کردن بقایای این شش هواپیما انجام شد اما هیچ قطعه‌ یا نشانی از آنها یافت نشد.

9- کارول آ دیرینگ

با مرگبارترین و مرموزترین اتفاقات مثلث برمودا آشنا شوید

دیرینگ (Carrol A.Deering) یک قایق تجاری با پنج بادبان بود و در زمان خود مشهورترین وسیله حمل و نقل دریایی محسوب می‌شد. این قایق در یکی از سفرهای خود در ماه آگوست سال 1920 در حالی که محموله‌ای از ذغال سنگ را حمل می‌کرد مسیر خود را از ویرجینیای آمریکا به سمت ریو دو ژانیرو برزیل آغاز کرد و در سپتامبر همان سال بدون برخورد با هیچ مشکلی محموله خود را سالم تحویل خریدار داد. اما در سفر بازگشت دیرینگ ناپدید می‌شود و در ژانویه سال 1921 در نزدیکی کارولینای شمالی دوباره پیدا می‌شود. نجات دهندگان کشتی پس از یافتن آن در می‌یابند که تمامی خدمه، وسایل جهت یابی، پرونده‌های کشتی و حتی دو قایق نجات آن ناپدید شده‌اند و دیرینگ تبدیل به کشتی ارواح شده است. با اینکه دولت ایالات متحده بررسی‌های زیادی را در مورد این کشتی انجام داد، اما هیچگاه گزارشات رسمی و نتایج تحقیقات منتشر نشدند.

8- الن آستین

با مرگبارترین و مرموزترین اتفاقات مثلث برمودا آشنا شوید

الن استین (Ellen Austin) یک کشتی بادبانی بود که در مسیر لندن به نیویورک به کار گرفته می‌شد. در یکی از سفرهای معمول این کشتی در سال 1881، خدمه با کشتی دیگری مواجه می‌شوند که در وضعیت خوبی قرار داشته و با سرعت مناسبی حرکت می‌کند. هنگامی که ملوانان استین وارد کشتی مرموز می‌شوند متوجه می‌شوند که حتی یک نفر در آن وجود ندارد، به همین دلیل کاپیتان تصمیم می‌گیرد تا این کشتی را نیز همراه با کشتی خود به ساحل برساند. اما این دو کشتی در مسیر بازگشت دچار طوفان می‌شوند و کشتی مرموز دوباره ناپدید می‌شود و هیچ گاه هیچ اثری از آن یافت نمی‌شود. در سال 1944 یک افسر نیروی دریای انگلستان ادعا کرد که الن استین بار دیگر در یکی از سفرهای خود با این کشتی که بدون هدف و بدون هیچ سرنشینی در حال حرکت در آبها بوده برخورد داشته و دوباره آن را گم کرده است.

7- ویچکرفت

با مرگبارترین و مرموزترین اتفاقات مثلث برمودا آشنا شوید

ویچکرفت (Witchcraft) یک کشتی تفریحی به کاپیتانی دنیل بوراک بود که در سال 1967 به همراه یک مسافر دیگر از میامی به سمت اقیانوس به راه افتاد. این دو نفر برای دیدن بهتر چراغانی کریسمس قصد داشتند تا تنها مقدار کمی از ساحل دور شوند، اما تقریبا در ساعت 9 شب بود که دنیل با گشت ساحلی تماس گرفت و به آنها اطلاع داد که با یک جسم نامشخص برخورد کرده‌اند و احتیاج به یک یدک کش دارند. گارد ساحلی 19 دقیقه پس از تماس خود را به مختصات اعلام شده می‌رساند اما هیچ اثری از کشتی یا دنیل پیدا نمی‌کند. طی شش روز بعدی حدود 39هزار کیلومتر برای یافتن این قایق تفریحی جستجو می‌شود اما هیچ اثری از آن یافت نمی‌شود. احتمال می‌رود که ویچکرفت نیز یکی از قربانیان نیروهای اسرار آمیز مثل برمودا بوده باشد.

6- اس اس ال فارو

با مرگبارترین و مرموزترین اتفاقات مثلث برمودا آشنا شوید

اس اس ای فارو (SS El Faro) یک کشتی باری 240 متری بود که مسیر آن دقیقا از مثلث برمودا می‌گذشت. این کشتی آخرین سفر خود را در سپتامبر سال 2015 از فلوریدا به سمت پورتوریکو آغاز کرد، در این سفر 33 خدمه از جمله چند زن در کشتی حضور داشتند. گفته شده بود که یک طوفان گرمسیری نه چندان بزرگ در مسیر حرکت کشتی اتفاق خواهد افتاد اما مسیر کشتی به نحوی تنظیم شد که چند صد مایل از این طوفان فاصله داشته باشد به طوری که هیچ خطری آن را تهدید نمی‌کرد. سفر این کشتی تا اواسط راه به خوبی انجام می‌شود اما ناگهان این طوفان کوچک به یک تندباد درجه سه با موج‌هایی که تا 12 متر ارتفاع داشتند تبدیل شد.

آخرین جملاتی که توسط میکروفون‌های موجود در کشتی ضبط شده نشان می‌دهد که موتورها از کار افتاده‌اند و با خم شدن کشتی به یک سمت آب زیادی به داخل آن وارد می‌شود. با اینحال کاپیتان دقایقی بعد اعلام می‌کند که جریان آب قطع شده و همه چیز تحت کنترل است. اما پس از این ارتباطات به طور کامل قطع می‌شود و چند هفته بقایای این کشتتی در عمق 4600 متری کف دریا یافت می‌شود. تا به امروز هیچ اثری از 33 خدمه ال‌فارو یافت نشده است.

5- دوگلاس دی سی سه

با مرگبارترین و مرموزترین اتفاقات مثلث برمودا آشنا شوید

دوگلاس داکوتا یا دی سی سه (DC-3) یکی از ایمن ترین هواپیماهایی است که تاکنون طراحی شده. این هواپیما در دسامبر سال 1948 پرواز خود را از پورتوریکو به سمت میامی آغاز کرد. با اینکه آب و هوا وضعیت مناسبی داشت و تنها بیست دقیقه تا زمان فرود باقی مانده بود، یه یکباره هنگام عبور از مثلث برمودا ارتباطات دی سی سه با برج مراقبت قطع شده و هواپیما با 28 مسافر و سه خدمه خود ناپدید می‌شود.

با اینکه آب‌های اطراف محل ناپدید شدن این هواپیما بسیار زلال بود اما هیچ اثری از هواپیما یا مسافران پیدا نشد.

4- تریسلندر

با مرگبارترین و مرموزترین اتفاقات مثلث برمودا آشنا شوید

پیش از غرق شدن کشتی اس اس ال فارو، ناپدید شدن هواپیمای سه موتوره تریسلندر (Trislander) جدیدترین اتفاقی بود که در مثلث برمودا افتاده است. در دسامبر سال 2008 میلادی این هواپیما با دوازده سرنشین سفر خود را از سانتیاگو به سمت نیویورک آغاز کرد اما هیچ گاه به مقصد نرسید. تنها 35 دقیقه پس از بلند شدن هواپیما از روی زمین، تریسلندر ناپدید شده و هیچ اثری از آن در رادارها دیده نمی‌شود. با اینکه جستجوی وسیعی توسط گارد ساحلی آمریکا انجام شد، اما هیچ اثری از این هواپیما یا سرنشینان آن یافت نشد و تا به امروز علت سقوط آن مشخص نشده است.

3- پرواز 441

با مرگبارترین و مرموزترین اتفاقات مثلث برمودا آشنا شوید

هواپیمای 441 یک هواپیمای غول پیکر متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده بود. در تاریخ 30 اکتبر سال 1954 این هواپیما هنگامی که حامل 42 مسافر بود پس از رسیدن به مثلث برمودا به ناگهان ناپدید شد. تمامی مسافران این پرواز از افسران نیروی دریایی آمریکا و خانواده‌های آنان بودند. همانند سایر پروازهای معمول ارتباطات خلبان و برج مراقبت به خوبی انجام می‌شد اما به یکباره این ارتباطات قطع شدند. این هواپیما دارای قایق‌های نجاتی بود که در صورت برخورد با اقیانوس به صورت خودکار باز می‌شدند. نکته عجیب دیگر این است که خلبان هیچ پیغام کمکی ارسال نکرده و بعدها نیز هیچ اثری از این هواپیما یا سرنشینان آن یافت نمی‌شود. تا به امروز توضیح و علت مشخصی از سقوط هواپیمای 441 منتشر نشده است.

2- استارتایگر

با مرگبارترین و مرموزترین اتفاقات مثلث برمودا آشنا شوید

ناپدید شدن هواپیمای استارتایگر (B.S.A.A Star Tiger) در ژانویه 1948 با 25 مسافر و شش خدمه آن شباهت زیادی به پرواز 441 دارد. این هواپیما که متعلق به خطوط هواپیمایی آمریکای جنوبی بریتانیا بود سفر خود را از سانتاماریا به سمت مثلث برمودا آغاز کرد اما در طول مسیر ناپدید شد. اپراتور پرواز در ساعت 3 صبح اطلاعات پرواز را از خدمه هواپیما دریافت می‌کند اما هنگامی که در ساعت 3:50 صبح دوباره با استارتایگر تماس می‌گیرید پاسخی دریافت نمی‌شود. در این بین هیچ تماس اضطراری از سوی هواپیما انجام نشده و کسی نمی‌داند که در این پنجاه دقیقه چه بلایی بر سر هواپیما آمده است. جستجوها برای یافتن باقی مانده‌های هواپیما یا سرنشینان بی نتیجه بوده است.

1-یو اس اس سایکلوپ

با مرگبارترین و مرموزترین اتفاقات مثلث برمودا آشنا شوید

یو اس اس سایکلوپس (U.S.S Cyclops) یک کشتی بزرگ باری مخصوص حمل ذغال سنگ برای نیروی دریایی آمریکا بود و پیش از جنگ جهانی اول ساخته شده بود. در فوریه سال 1918 این کشتی در حالی که بارگیری شده بود و 309 نفر خدمه در آن حضور داشتند، حرکت خود را از برزیل به سمت بالتیمور آغاز کرد اما هیچ گاه به مقصد نرسید. پس از ناپدید شدن کشتی جستجوی وسیعی برای یافتن اثری از کشتی یا بازماندگان آن در تمامی طول مسیر آغاز شد. در آن زمان شایعه شده بود که یک کشتی یا زیردریایی جنگی آلمانی سایکلوپ را دزدیده و یا غرق کرده است، با اینحال آلمانها اعلام کردند که هیچ اطلاعی از این کشتی ندارند و مدرکی که صحت این شایعه را تایید کند نیز پیدا نشد. فرماندهی تاریخ و میراث دریایی آمریکا احتمال داده که این کشتی با یک طوفان غیرمنتظره برخورد داشته است اما این ادعا نیز هیچ گاه تایید نشد. تا به امروز این اتفاق مرگبارترین حادثه‌ای است که برای یک کشتی غیرنظامی آمریکایی به وقوع پیوسته است.

منبع Wonderslist
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ناشناس
ناشناس
2 سال قبل

کامل نبود من توی سایت های دیگه خیلی کامل تر و عالی تر در باره ی مثلث برمودا خوندم