انتظار رکورد فروش بالای گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس در سه ماهه دوم سال

به تازگی موسسه تحقیقاتی IBK Securities در گزارشی اعلام کرد کمپانی سامسونگ انتظار دارد دو گوشی هوشمند گلکسی اس 8 (Galaxy S8) و اس 8 پلاس (Galaxy S8 Plus) در سه ماهه دوم سال میلادی جاری فروش بالایی داشته باشد و بتواند رکورد بزند. بعد از صدمات و خسارات جدی که سامسونگ گلکسی نوت 7 (Galaxy Note 7) به کمپانی کره‌ای سامسونگ زد، این کمپانی با تاخیر بسیار زیاد این دو گوشی پرچم‌دار جدید را با آزمایشات فراوان رونمایی کرد و به زودی روانه بازار جهانی خواهد کرد. آخرین رکورد فروش این کمپانی در سه ماهه سوم سال 2013 میلادی (حدود 9.2 میلیارد دلار) برای گوشی هوشمند سامسونگ گلکسی اس 4 (Galaxy S4) بوده است.

امسال موسسه تحقیقاتی IBK پیش‌بینی کرده 49 درصد فروش سه ماهه دوم سال میلادی جاری نسبت به همین دوره زمانی در سال گذشته افزایش پیدا کند و به 11 میلیارد دلار برسد و دلیل آن را هم متعلق به فروش بالای دو گوشی هوشمند گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس ربط داده است. درآمد حاصل از فروش کمپانی سامسونگ در سه ماهه سال 2017 میلادی معادل 8.9 میلیارد دلار بوده است.به عقیده کارشناسان این موسسه کمپانی سامسونگ از فروش پنل‌های اولد نیز درآمد زیادی نیز بدست خواهد آورد. در خبرهای قبلی منتشر شده اعلام شد کمپانی اپل برای جشن تولد ده سالگی گوشی‌های آیفون، پنل‌های اولد نسل بعدی گوشی‌های آیفون را از سامسونگ تهیه خواهد کرد که برای امسال 70 تا 95 میلیون پنل اولد به کمپانی سامسونگ سفارش داده است. البته باید اعلام کنیم که درآمد و فروش سامسونگ به همین دو بخش محدود نمی‌شود، بلکه در سه ماهه اول سال میلادی جاری فروش محصولات جانبی سامسونگ حدود 5.5 میلیارد دلار بوده که پیش‌بینی می‌شود در سه ماهه دوم سال فروش این بخش به 8.25 میلیارد دلار نیز برسد.

یکی از کارشناسان موسسه IBK «آقای لی سونگ وو» تخمین زده در سال جاری سود حاصل از فروش کمپانی سامسونگ به 69 درصد برسد که نسبت به سال قبل 14 درصد رشد خواهد داشت. به علاوه بسیاری از چیپ‌های پردازشی گوشی‌های هوشمند در بازار جهانی توسط این کمپانی کره‌ای ساخته می‌شوند که درصد بالایی از تولیدات امسال مرتبط با گوشی‌های هوشمند گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس خواهد بود. حدود دو هفته دیگر این دو گوشی وارد بازار جهانی خواهند شد که تعداد آن‌ها نسبت به نسل قبلی خود یعنی گوشی‌های سامسونگ گلکسی اس 7 (Galaxy S7) و اس 7 اج (Galaxy S7 Edge) حدود دو برابر خواهد بود. برای خبرهای بیشتر از این دو گوشی هوشمند همراه دیجی رو باشید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع phonearena
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.