تحلیلگران می گویند: ساخت آیفون ۶ اس ۶۴ گیگ فقط ۲۳۴ دلار برای اپل هزینه دارد

امکان پیش خرید آیفون 6 اس و 6 اس پلاس فراهم شد

خوب باز هم مثل همیشه تحلیلگران به سراغ اپل آمده اند تا ارزش واقعی آیفون های جدید را تخمین بزنند. مریل لینچ، یک شرکت سرمایه گذاری آمریکای در تحلیل خود مقدار هزینه ای که آیفون ۶ اس با تکنولوژی جدید تاچ سه بعدی و قطعات جدیدش برای اپل در بر دارد را محاسبه کرده است. در آیفون ۶ اس اپل قطعات جدیدی مانند یک موتور لمسی برای تاچ سه بعدی، رم ۲ گیگابایتی و سنسور دوربین ۱۲ مگاپیکسلی به کار برده است و این عمل باعث شده هزینه آیفون برای این کمپانی نسبت به نسخه های قبلی افزایش پیدا کند، اما باز هم هزینه ساخت آیفون نسبت به قیمت فروش آن بسیار بالا به نظر می رسد.

 آیفون 6 اس 64 گیگ فقط 234 دلار برای اپل هزینه دارد
آیفون ۶ اس ۶۴ گیگ فقط ۲۳۴ دلار برای اپل هزینه دارد

در حدود نیمی از هزینه ساخت آیفون ۶ اس به تولید سیلیکون و ارتباطات رادیویی بر می گردد به طوری که چیپست جدید A9 اپل در حدود ۲۵ دلار، حافظه ۶۴ گیگابایتی ۲۰ دلار، رادیو از جمله مودم LTE کوالکام ۳۶ دلار و سنسور اثر انگشت ۲۲ دلار خرج روی دست اپل می گذارند. همچنین صفحه نمایش با هزینه ساخت ۷۴ دلاری یک تکه بزرگ از هزینه ها را بر عهده دارد، در حالی که دیگر قطعات مانند بدنه آلومینیومی و کابل کشی کمتر از ۳۳ دلار خرج بر می دارند.

در آخر همه قطعات نسخه ۶۴ گیگابایتی آیفون ۶ اس برای تولید ۲۳۴ دلار برای اپل هزینه دارند و به اضافه کمی هزینه ارزش افزوده و حمل و نقل این گوشی با قیمت ۷۵۰ دلار به دست کاربران می رسد. البته هزینه‌هایی هم در بخش تحقیقات، توسعه، بازاریابی و تبلیغات برای ساخت یک دیوایس صورت می گیرد اما با این حال تحلیل گران همیشه می گویند آیفون ها حاشیه سود بسیار بالایی برای اپل دارند.

به نظر شما آیفون ۶ اس چقدر ارزش دارد؟