عرضه هدست واقعیت مجازی سازگار با آیفون در اپل استور

همین هفته پیش بود که مدیر کمپانی اپل، آقای تیم کوک، اعلام کرد که این شرکت گوشه چشمی به تکنولوژی واقعیت مجازی Virtual Reality دارد. این اظهار نظر به سرعت با شایعاتی مبنی بر تخصیص یک گروه در کمپانی اپل به این عرصه همراه گشت.

امروز مشخص شد که کمپانی اپل در حال فروش یک نسخه جمع و جور از هدست واقعیت مجازی گوگل با نام Mattel view Master می‌باشد. این گجت با قیمت 29.95 دلاری خود اولین محصول واقعیت مجازی اپل استور به شمار می‌رود.

اگر درباره پروژه گوگل با نام Cardboard مطلبی خوانده باشید، حتما می‌دانید که چه اهداف در پشت این پک های View Master واقعیت مجازی نهفته شده است. این هدست در واقع ترکیبی از چند لنز و کیس پلاستیکی است (اما خبری از Cardboard نیست) که به گونه‌ای طراحی شده تا بتواند تلفن‌های آیفون را در خود جای دهد. این هدست واقعیت مجازی با تمامی تلفن های هوشمند اپل (از آیفون 5 به بالا) سازگاری دارد.

هدست واقعیت مجازی سازگار با آیفونآیفون به کمک یک اپلیکیشن خاص، دو ویدیو متفاوت و جدا را به صورت همزمان پخش می‌کند. کاربر کافیست دو دهانه این هدست را در جلوی چشمان خود قرار دهد و به کمک تفاوت اندک در دو ویدیوی در حال پخش، مغز کاربر یک تصویر سه بعدی را به جای دو تصویر دو بعدی مشاهده خواهد کرد.

همانطور که از نام این محصول مشخص است، نسخه View master این هدست واقعیت مجازی در حالت Starter Pack به فروش می‌رسد و در واقع با نسخه دمو از برنامه‌هایش عرضه شده است. کاربران جهت آنلاک کردن ورژن کامل فضا، دنیای وحش، جغرافیای ملی و فواصل (Destinations) باید هزینه بیشتری را بپردازند

هدست واقعیت مجازی سازگار با آیفون

جالب است بدانید که View master تصمیم گرفته است تا سیاست سنتی در زمینه اپلیکیشن‌ها اتخاذ کند، چرا که کاربران جهت آنلاک کامل این اپلیکیشن‌ها باید یک کارتریج حقیقی را خریداری نمایند. این هدست همچنین با برنامه Google Cardboard در سیستم عامل iOS سازگاری دارد.

هدست واقعیت مجازی سازگار با آیفونگذشته از ساختار و سازگاری های اپلیکیشنی، هیچ تفاوتی بین هدست‌های واقعیت مجازی گوگل Cardboard، همین View master با هدست گرانتر و خوش ساخت تر سامسونگ Gear VR وجود ندارد! نسل بعدی از هدست‌های واقعیت مجازی همچون Oculus Rift، سونی پلی استیشن VR و همچنین HTC Vive با یک صفحه نمایش داخلی همراه می‌شوند و جهت انجام پروسه‌های خود به رایانه های قدرتمندی نیاز خواهند داشت.هدست واقعیت مجازی سازگار با آیفون

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.