اپل واچ 75 درصد از بازار ساعت های هوشمند را تصاحب کرده است

اپل معمولا میزان فروش محصولات خود و آمار های داخلی شرکت را در اختیار عموم قرار نمی دهد و همواره هنگامی که این غول فناوری، محصولی نو را روانه بازار می کند مجبور هستیم تا با توجه به اطلاعاتی که موسسات تحقیقاتی منتشر می کنند، در مورد میزان موفقیت و یا شکست آن اظهار نظر کنیم. صف های طولانی در مقابل فروشگاه های اپل اغلب می تواند فریب دهنده باشد، اما همانطور که معلوم است، یک گزارش فروش به ظاهر بد نیز می تواند صرفا به عنوان یک عامل گمراه کننده به کار گرفته شود.

با توجه به بیشتر گزارش های ارائه شده توسط محققان بازار، ساعت هوشمند اپل واچ محکوم به شکست بود و پس از فروش خیره کننده ابتدای عرضه خود، یک سیر نزولی با شیب تند را در پیش گرفت. با این حال، یک گزارش جدید نشان می دهد که با وجود این تصویر کمتر خوش بینانه از میزان فروش این محصول، نسل اول ابزار های پوشیدنی اپل، موفق شده حضور فوق العاده خوبی در بازار نو ظهور ساعت های هوشمند داشته باشد.

Apple Watch Colorsممکن است بپرسید این حضور تا چه حد موفق بوده است؟ در جواب باید بگوییم بر طبق اطلاعات منتشر شده از موسسات تحقیقاتی، ساعت هوشمند اپل واچ در سه ماهه دوم سال 2015 موفق شده سهم بسیار عظیم 75 درصدی از بازار ساعت های هوشمند را به خود اختصاص دهد. علاوه بر این، اعداد و ارقامی که در این تحقیقات حاصل شده نشان می دهد که ساعت هوشمند اپل واچ دلیل اصلی رشد بی سابقه و 457.3 درصدی این بازار نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده است.

آمار به دست آمده نشان می دهد که میزان فروش ساعت های هوشمند در سه ماهه دوم سال 2014 برابر یک میلیون دستگاه بود، که در سال جاری و در همان بازه زمانی به 5.3 میلیون دستگاه ارتقا یافته است. البته افزایش شدید محبوبیت ابزار های پوشیدنی هوشمند، بیشتر از هر چیز، به علت یک روند جهانی است، اما با این حال این واقعیت که اپل در تقویت این رویکرد عمومی به ساعت های هوشمند بسیار تاثیر گذار گذار بوده است قابل کتمان کردن نیست.Global Smartwatch Statisticsالبته شایان ذکر است که ماهیت پویا و جدید صنعت ساعت های هوشمند باعث می شود که این بازار به نوسانات عمده ای که در آن رخ می دهد بسیار حساس باشد، به طوری که تنها یک سال پیش سامسونگ با سهم 73.6 درصدی از این بازار در موقعیت مشابهی قرار داشت. این بدان معنی است که تا زمانی که این صنعت به بلوغ خود نرسد و نتواند به طور کامل و موثر به نیاز مشتریان خود پاسخ دهد، همواره می توان انتظار این گونه نوسانات و تغییرات عمده را در بازار داشت.

gsmarena

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.