فروش بهتر ساعت هوشمند اپل نسبت به آیفون در سه ماهه اول عرضه

 در حالی که شرکت اپل بعد از ظهر روز گذشته گزارش میزان فروش خود در سه ماهه سوم سال مالی را منتشر کرده است ولی با این حال هیچ اسمی از ساعت هوشمند اپل در این گزارش مشاهده نمی شود. گزارش مربوط به سه ماهه سوم سال مالی این شرکت که از آوریل شروع شده و تا ژوئن ادامه داشته است، اولین گزارشی است که میزان فروش ساعت هوشمند اپل را نیز شامل می شود. اما شرکت اپل در این گزارش مالی، ساعت هوشمند خود را در بخش “سایر محصولات” دسته بندی کرده و به طور مستقیم به میزان سود حاصل از این محصول اشاره نکرده است. میزان در آمد درج شده برای “سایر محصولات” برابر 2.64 میلیارد دلار می باشد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 49 درصد پیشرفت داشته است که مطمئنا به خاطر فروش خوب ساعت هوشمند اپل بوده است. کمپانی اپل اعلام کرده که به منظور جلوگیری از اطلاع شرکت های رقیب از میزان فروش این محصول جدید و ارزیابی بازار توسط آنان، اطلاعات مالی ساعت هوشمند خود را مخفی کرده است.

اوایل ماه جاری، اطلاعاتی از یک موسسه تحقیقاتی با نام Slice منتشر شد که نشان می داد فروش روزانه ساعت هوشمند اپل در آمریکا نسبت به زمان عرضه این محصول در ماه آوریل 90 درصد کاهش داشته است. در حالت کلی می توان این گونه برداشت کرد که ساعت هوشمند اپل آنطور که این شرکت انتظار داشته فروش نداشته است.

Apple CEO Tim Cook speaks during an Apple event announcing the iPhone 6 and the Apple Watch at the Flint Center in Cupertinoبا این حال آقای تیم کوک (Tim Cook)، مدیر عامل شرکت اپل پس از انتشار گزارش مالی این شرکت اعلام کرده است که ساعت هوشمند اپل بیش از حد انتظار وی فروش داشته است. وی همچنین اضافه کرده است که با نزدیک شدن به انتهای سه ماهه سوم سال مالی، میزان موجودی این محصول به نسبت تقاضا کمتر بوده و اپل نتوانسته میزان مورد نیاز را تامین نماید. این مدیر ارشد کمپانی اپل معتقد است که ساعت هوشمند اپل یک هدیه بسیار جالب برای تعطیلات سال نوی میلادی می باشد و این شرکت برنامه ویژه ای برای افزایش فروش این محصول در این بازه زمانی دارد. همچنین وی اشاره کرده است که ساعت هوشمند اپل در مقایسه با iPhone و iPad در سه ماهه نخست عرضه خود توانسته بهتر عمل کند و موفق تر باشد.

آقای تیم کوک در این باره گفته است:

میزان فروش ساعت هوشمند اپل بیش از حد انتظار من بوده است، البته با وجود ابن که در پایان این سه ماهه، موجودی ما در مقایسه با تقاضا کاهش داشته است…صرفنظر از فروش بسیار خوب این محصول در این بازه زمانی، ما بسیار مشتاق هستیم تا جایگاه این محصول را در بلند مدت تثبیت کنیم، زیرا در واقع ما یک شاخه جدید را در بحث ابزار های هوشمند آغاز کرده ایم.

محققان وال استریت (Wall Street) بدون در نظر گرفتن اعداد و ارقام ارائه شده توسط اپل، سعی کرده اند تا میزان فروش ساعت هوشمند اپل در سه ماهه سوم سال مالی این شرکت را محاسبه نمایند. آقای جین مونستر (Gene Munster) از محققان شرکت Piper Jaffray معتقد است که اپل در این مدت توانسته تعداد 1.2 میلیون واحد ساعت هوشمند را با قیمت میانگین 550 دلار به فروش برساند. اما پس از شنیدن اظهارات آقای تیم کوک، وی تخمین خود از میزان فروش این محصول را تا 2.5 میلیون واحد افزایش داد.

Apple Watch Displayآقای جین مونستر در این رابطه گفته است:

ما معتقدیم که اعداد و ارقام می توانند باعث نگرانی سرمایه گذاران درباره موقعیت فعلی و همچنین آینده طولانی مدت ابزار های پوشیدنی شوند و لذا هنوز برای اظهار نظر کردن در مورد آن خیلی زود می باشد.

در این بین اظهارات آقای Luca Maestri رئیس امور مالی شرکت اپل، می تواند ایده منطقی و مناسبی درباره میزان سود حاصل از فروش ساعت هوشمند این شرکت در سه ماهه سوم سال مالی، به ما بدهد. وی اشاره کرده است که میزان فروش دسته “سایر محصولات” (که در گزارش اخیر شامل ساعت هوشمند نیز می باشد) همواره به طور معمول کمتر از 956 میلیون دلار بوده و اضافه شدن ساعت هوشمند اپل باعث افزایش فروش بیش از صد درصدی این دسته شده است. لذا با توجه به این سخنان می توان نتیجه گرفت که ساعت هوشمند اپل در سه ماهه سوم سال مالی این شرکت بیش از یک میلیارد دلار فروش داشته است.

phonearena

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.